Від гри – до знань: семінар для вчителів предметів духовно-морального спрямування в м. Покровську

11 травня 2017 року на базі навчально-виховного комплексу № 1 Покровської міської ради Донецької області відбувся семінар-практикум «Використання ігрових методів навчання як засіб духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді». У заході взяли участь методисти управлінь (відділів) освіти, які опікуються духовно-моральним вихованням дітей та учнівської молоді, учителі курсів духовно-морального виховання мм. Добропілля, Мирнограда, Покровська, Новогродівки, Селидового, Волноваського, Добропільського, Покровського та Мар`їнського районів (загальна кількість учасників – 62 особи). Організаторами заходу виступили методичне об’єднання вчителів курсів духовно-морального спрямування м. Покровська, Дитячий методичний центр християнської просвіти за підтримки благодійного фонду «Надія».

Під час заходу було презентовано практичний посібник «Від гри до знань» (авт. Новикова С. К., заступник директора Дитячого методичного центру християнської  просвіти м. Покровська), розрахований на тих, хто займається вихованням дітей та учнівської молоді, спираючись на духовно-моральні християнські традиції українського народу. Він містить розробки занять курсу «Основи християнської етики» із застосуванням моделі навчання у грі.

 Ігровий спосіб подачі інформації допомагає мотивувати учнів до її сприйняття, усвідомлення та подальшого застосування. Переконатися в цьому учасники семінару-практикуму змогли під час роботи ігрових майстерень «Пасхальний кошик», «Різдвяна історія». «Сімя в християнській традиції».

Висловлюємо щиру подяку адміністрації НВК № 1 м. Покровська за сприяння в проведенні заходу.

Учасники семінару-практикуму так само обговорили питання, що будуть вирішуватися на І Всеукраїнському зїзді педагогів із предметів духовно-морального спрямування у м. Острозі 23-25 червня 2017 року:

- проблеми духовно-морального виховання;

- перспективи духовно-морального виховання в контексті Концепції Нової української школи;

- інтеграція матеріалів духовно-морального спрямування в процес викладання загальноосвітніх дисциплін;

- механізми упровадження предметів духовно-морального спрямування в ДНЗ, ЗНЗ Донецької області;

- статус учителя предметів духовно-морального спрямування;

- організація духовно-морального виховання в позаурочний час;

- засоби духовно-морального виховання, зокрема навчально-методичне забезпечення викладання курсів духовно-морального спрямування.

Якщо у відвідувачів сайту є бажання висловити свої думки з приводу зазначених питань, пропонуємо надіслати їх до 23 травня 2017 року на електронну адресу ribalka@ippo.dn.ua .

Дивитись фоторепортаж...