Публічна інформація

Курси підвищення кваліфікації

Дистанційне навчання

Учнівські турніри, конкурси

Олімпіади, ДПА

Зовнішнє незалежне оцінювання

Фахові конкурси

Фоторепортажі

Вітаємо команду Донеччини з блискучою перемогою в IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології!

Зональна педагогічна майстерня «Модульно-рейтингова технологія організації навчального процесу з фізики в старшій школі»

Факультети

Кафедри

ВідділиВідділ фізичної культури і спортивно-масової роботи

Кадровий склад

Качан Олексій Анатолійович

Завідувач відділу

kachan@ippo.dn.ua

Кудрявець Денис Сергійович

Методист відділу

kudrjavec@ippo.dn.ua

+38 095 2586748

Вольвак Микола Олексійович

Методист відділу

volvak@ippo.dn.ua

+380669774743

 

Відділ фізичної культури і спортивно-масової роботи є структурним підрозділом Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 

Відділ здійснює наукову, навчально-просвітницьку, методичну, координаційну, видавничу діяльність, яка має сприяти розвитку фізичної культури і спорту та патріотичного виховання в загальноосвітніх закладах.
Взаємодіє з кафедрами та відділами Донецького обл.ІППО, методичними службами всіх рівнів, науковими працівниками, ВНЗ та іншими організаціями та установами.
Координує та вивчає діяльність районних (міських) методичних служб, надає їм методичну допомогу, організує наукове-методичне забезпечення з фізичної культури,  спортивно-масової роботи і предмету «Захист Вітчизни»..

Основні завдання відділу:

1. Навчально-методична робота з метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників із предмету «Фізичної культури» та «Захист Вітчизни» адаптації їх до професійної діяльності в умовах розвитку сучасної освіти.
2. Науково-методична розробка і впровадження інноваційних технологій у практику; апробація нових програм, посібників, підручників та здійснення їх експериментальних оцінок.
3. Аналіз стану викладання предмету «Фізична культура», «Захист Вітчизни» у загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до Стандартів освіти.
4. Надання допомоги методичним службам і методичним об’єднанням вчителів районів (міст) області з питань організації та проведення навчально-виховного процесу з фізичної культури та військово-патріотичного виховання, координація їх діяльності.
5. Виявлення, вивчення, аналіз, оцінка, узагальнення та поширення перспективного передового педагогічного досвіду та педагогічних інновацій.
6. Дослідницько-експериментальна робота у навчальних закладах щодо удосконалення навчально-виховного процесу.

7. Забезпечення взаємодії з провідними науковими та методичними установами і центрами Міжнародного, Всеукраїнського та обласного рівнів, що займаються проблемами фізичної культури.
8. Сприяння роботи зі створення умов для отримання післядипломної освіти педагогічними працівниками з питань фізичної культури, спортивно-масової роботи, військово-патріотичного виховання  із використанням сучасних засобів і підходів до навчання дітей, формування життєвих навичок, позитивної мотивації до занять фізичними вправами, заходів щодо запобігання погіршення стану здоров’я та шкідливих звичок.
9. Розробка навчально-методичних матеріалів з «Фізичної культури», спортивно-масової роботи, «Захисту Вітчизни», для керівників освітніх закладів, вихователів, вчителів, організація творчих груп.
10. Вживання заходів щодо підтримки розвитку олімпійського руху в загальноосвітніх закладах.
11. Вживання заходів щодо підтримки розвитку козацької педагогіки.
12. Організація проблемних курсів, методичних та науково-практичних семінарів, конференцій, круглих столів.
13. Проведення групових та індивідуальних консультацій, надання допомоги в самоосвіті всіх категорій педагогічних працівників.


Матеріали на допомогу вчителю з предметів:

 

 


Матеріали для опрацювання

Лист № 262/26 від 28.03.2017 Про навчально-методичне забезпечення викладання предмета «Захист Вітчизни» у загальноосвітніх навчальних закладах

Лист №26 від 21.03.2017 року "Про проведення семінару-практикуму «Застосування та ефективне впровадження сучасних фізкультурно-оздоровчих технологій у процесі фізичного виховання»

Наказ № 170/26 від 01.03.2017 Про підсумки "Віртуальної виставки спортивних баз навчальних закладів"

Матеріали On-line університету «Все про здоров’я» Заняття 1. “Фізіологічна природа впливу рухової активності та гіподинамії на організм людини”

Лист № 74/26 Від 30.01.2017 р Про забезпечення участі представників навчальних закладів в тренінгах-семінарах «Спорт заради розвитку» в межах проекту «Посилення соціальної згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у Східній Україні» в лютому-квітні 2017 р.

Про проведення тренінгів-семінарів «Спорт заради розвитку» в межах проекту «Посилення соціальної згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у Східній Україні» в лютому-квітні 2017 р.

Лист № 44/26 від 19.01.2017 р Запрошення спеціалістів на авторський курс фізкультурної терапії 3С улітку 2017 року

Лист № 18/26 від 11.01.2017 року Про участь у ІV міжнародній науково-практичній онлайн-конференції "Взаємодія духовного й фізичного виховання в становленні гармонійно розвиненої особистості"

Наказ №502 від 19.12.2016 року Про проведення I-го та II-го турів Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» у 2017 році

УГОДА про творчу співпрацю МГО „Міжнародна Федерація Хортингу“ та Донецького інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Слов’янськ)

Лист №677/26 від 12.12.2016 року Про безкоштовне розповсюдження посібника «Методика військово-патріотичного виховання учнів у позакласній роботі» Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України

Лист №604/26 від 18.11.2016 року Про направлення педагогічних працівників до м. Київ

Матеріали зональної педагогічної майстерні м. Маріуполь 16 листопада 2016 року​

Матеріали науково-практичного семінару «Соціально-психологічний супровід учасників Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу-2017»​​​​​​​​​

Лист №561/26 від 01.11.2016 Про проведення віртуальної виставки спортивних баз навчальних закладів

Матеріали семінару «Впровадження сучасних фітнес-технологій у процесі фізичного виховання учнів»

Листи ПОДЯКИ за плідну педагогічну діяльність, значний особистий внесок у справу навчання і виховання молодого покоління, співпрацю з Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та з нагоди Дня працівника освіти згідно Наказу від 26.09.2016р. №90

Лист №468/26 від 30.09.2016 Про методичні рекомендації з проведення інформаційної роботи щодо престижності військової служби у Збройних Силах України за контрактом

Лист №459/26 від 27.09.2016 Про розробку плану заходів на 2017 рік щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація»

Наказ МОН від 02.09.2016 № 1/9-459 «Про положення Всеукраїнського уроку та Олімпійського тижня»

Сертифікати учасників оn-line регіональної науково-практичної конференції «Соціально-психологічний супровід життєдіяльності особистості в освітньому просторі» 

Матеріали семінару «Розвиток фахової майстерності вчителів предметів «Фізична культура» та «Захист Вітчизни»

Методичні рекомендації щодо викладання фізичної культури у 2016-2017 навчальному році згідно листа МОН України від 17.08.2016 № 1/9-437

Методичні рекомендації щодо викладання Захисту Вітчизни у 2016-2017 навчальному році згідно листа МОН України від 17.08.2016 № 1/9-437

Оновлена навчальна програма з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів 1-4 класи початкової школи 2016-2017 н.р.

Лист 348 /26 від 02.08.2016 Про методичні рекомендації щодо здорового способу життя та фізкультурно-спортивної роботи з дітьми та учнівською молоддю у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році


Випускні атестаційні роботи: види, вимоги до змісту та оформлення


Всеукраїнський конкурс "Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу"

Відео матеріали переможця та лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу», який проводився з 28 листопада по 01 грудня 2016 року.

Відео матеріали переможця та лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу», який проводився в 2015 році.


Обласні онлайн конкурси

Web-вітрина "Ми майбутнє" Web - віртуальна виставка