Делегація Донеччини на Всеукраїнському з’їзді вчителів географії

25 жовтня 2019 року на базі економічного факультету Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка відбувся І в історії незалежної України Всеукраїнський з’їзд учителів географії. Ініціатором проведення заходу виступили Українське географічне товариство й Асоціація вчителів географії за підтримки Міністерства освіти України та ректора КНУ академіка НАН України Л. В. Губерського. Останній раз захід такого масштабу відбувся в м. Київ у 1915 році. Серед запрошених була делегація Донеччини, яку представляли методист Донецького ОБЛІППО Саматова О. В. та вчителі міст Краматорська, Слов'янська, Мирнограда, Покровська, Маріуполя та смт Очеретине.

У ході пленарного засідання найбільші емоції присутніх викликали обговорення питань щодо оновлення змісту географічної освіти в сучасній школі, аналіз її стану і перспективи формування в умовах НУШ. Надихнула своїм виступом Г. І. Карпюк, заслужений учитель України, методист УЦОЯО. Проаналізувавши результативність ЗНО за останні роки, коректно й емоційно, але дуже переконливо запропонувала кардинально змінити підходи до підготовки здобувачів освіти: від репродуктивного відтворення матеріалу до якісного практико орієнтованого розуміння дітьми процесів та явищ.

Приємно вразили своєю продукцією представники ДНВН «Картографія» та «Оріон»: усі учасники з’їзду отримали подарункові набори з картографічною продукцією. Всеукраїнський з’їзд, роботу якого успішно завершено, згуртував нас навколо постановки та розв’язання злободенних проблем сучасної географічної освіти, вніс у нашу спільну роботу нові ідеї, нові пропозиції, підготував ґрунт для подальших пошуків, надав можливість поспілкуватися з однодумцями, ознайомитись із найновішими дослідженнями, обговорити цікаві наукові розвідки. Для нас усіх це величезний досвід згуртованості та порозуміння.

Дякуємо за нагоду зазирнути за межі власних наукових уподобань, за можливість обмінюватися думками, вести конструктивні й плідні дискусії, бачити нові аспекти власних досліджень!

До зустрічі в рамках наступного з’їзду!

Дивитись фоторепортаж...