Педагоги Донеччини обговорили питання організації наскрізного виховання в умовах Нової української школи

25 жовтня 2019 року на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося заняття № 2 обласної школи новаторства організаторів виховної роботи «Організація наскрізного виховання в умовах Нової української школи» для методистів, заступників директорів із виховної роботи, педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти регіону.

Учасників заходу привітала науковий керівник обласної школи новаторства Валентина Миколаївна Вакуленко, професор кафедри управління та адміністрування ОБЛІППО, доктор педагогічних наук.

Після цього педагоги обговорили перспективи впровадження у шкільну практику освітньої програми «Нова українська школа у поступі до цінностей», схвалену до використання в закладах загальної середньої освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 16.08.2019 № 1/9-523 «Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році»). Було визначено відмінності організації процесу виховання за цією програмою: 1) переважання заходів морально-етичного спрямування; 2) інноваційні форми та методи проведення виховних заходів (ігри, міні-тренінги, сократівські бесіди та ін.).

Під час практичної частини семінару відбулися:

- Майстер-клас Новікової Світлани Костянтинівни, заступника директора ДМЦ ХПП благодійного фонду «Надія» м. Покровська «Ігрові методи як інноваційна форма організації виховання на цінностях (на прикладі святкування Дня св. Микола, Різдва)».

- Міні-тренінг «Шануємо себе та інших» до Міжнародного дня толерантності, який провів з учасниками заходу Дубяга Андрій Павлович, завідувач відділу національного виховання, тренер програми «Життєві навички для активного громадянства».

- Виступ-презентація Рибалки Людмили Дмитрівни, методиста відділів національного виховання, суспільних дисциплін щодо формування ціннісних орієнтацій учнів за допомогою діалогічних методів навчання, моделювання сократівської бесіди до Дня Гідності та Свободи.

Сподіваємося, що участь в обласній школі новаторства організаторів виховної роботи принесе користь справі національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді регіону. Вважаємо, що формування національно свідомої, духовно багатої особистості буде ефективним, якщо ми відмовимося від лінійок та бесід на користь інноваційних технологій і методів навчання, які спрямовані на організацію суб’єкт-суб’єктної взаємодії між учасниками виховних заходів.

Окремо слід сказати про яскравий та емоційний виступ Олександра Володимировича Кондратенка, доцента кафедри історії, суспільно-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ОБЛІППО, кандидата історичних наук. Виступ був присвячений вихованню патріотичних почуттів дітей та учнівської молоді на прикладі героїчної боротьби українського народу проти нацистських окупантів і мав особливу актуальність у світлі відзначення 75-річниці вигнання нацистів із території України.

З матеріалами обласної школи новаторства організаторів виховної роботи можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1E4oLB3t4B8aFNGO6EKfH6TWT_zv8ovfR?usp=sharing

Дивитись фоторепортаж...