Дитина — допитливий дослідник

Основним завданням викладання хімії в сучасній школі є забезпечення розуміння учнями хімічних фактів у світі найновіших теорій, формування логічного та критичного мислення. Відомо, що вчити можна того, хто бажає вчитися.

30.10.2019 року на базі Краматорського українського ліцею відбувся семінар-практикум з елементами тренінгу за темою «Пошуково-дослідницькі методи навчання природничим дисциплінам — необхідний складник змісту освіти на сучасному етапі розвитку Нової української школи» для методистів МК, керівників МО хімії та біології.

45 освітян Донецької області мали можливість не тільки ознайомитися з інформацією щодо формування теоретичних хімічних знань, а й побачити активне впровадження в навчально-виховний процес дослідно-пошукової діяльності за допомогою нового обладнання опорних шкіл.

Презентував власний досвід учитель біології Краматорської української гімназії Александров Олександр Володимирович. Олександр Володимирович показав на практиці єдність дослідно-експериментального і теоретичного пізнання.

Привітав учасників семінару Шабанов Віктор Іванович, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького ОБЛІППО, зазначивши, що вірний курс розвитку освіти полягає в пошуках нових підходів до оновлення змісту, форм і методів підготовки уроків відповідно до формування життєвих компетентностей учнів.

Прядко Людмила Федорівна, методист відділу природничих дисциплін, звернула увагу на те, що хімічний експеримент виконує різні дидактичні функції, використовується в різних формах і поєднується з різними методами і засобами навчання.

Наприкінці роботи учасники висловили слова щирої подяки організаторам заходу, відділу природничих дисциплін Донецького ОБЛІППО за креативність, новизну педагогічних ідей, створену позитивну атмосферу співпраці, мотивацію до подальшої плідної педагогічної праці.

Організатори та учасники висловлюють щиру подяку Краматорській українській гімназії на чолі з директором Щербак Вікторією Юріївною за гостинність та сприяння проведенню семінару.

Дивитись фоторепортаж...