Відбулося третє заняття АТМ Т. В. Гатеж

Продовжила роботу обласна авторська творча майстерня вчителя російської мови, зарубіжної літератури Костянтинівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 8 Тетяни Гатеж із проблеми «Візуалізація навчальної інформації як засіб підвищення якості викладання мови та літератури». На третьому занятті, що відбулося 31 жовтня 2019 року, йшлося про візуалізацію як чинник формування ключових предметних компетентностей на уроках зарубіжної літератури засобами ІКТ. Учасниками майстерні були 30 учителів російської мови, інтегрованого курсу «Література» та зарубіжної літератури з різних міст, районів та ОТГ Донецької області.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася методист відділу гуманітарної освіти Донецького ОБЛІППО Вікторія Щербатюк, яка зауважила, що зацікавити сучасного учня читанням величезних параграфів сухої теорії — неможливо. І якщо раніше велика кількість ілюстрацій, малюнків вважалися прерогативою лише молодших школярів, то зараз це вимога часу у викладанні всіх предметів у всіх ланках школи. Спеціалісти стверджують, що більшість людей якнайкраще сприймає саме візуальну інформацію — вона швидше систематизується, а кольорові образи завдяки включенню емоційної складової ліпше сприймаються.

У теоретичній частині Тетяна Гатеж говорила про особливості використання таксономії Блума на уроках мови та літератури, зокрема представила три прийоми: «Ромашка Блума», «Кубик Блума» та «Ґудзики Блума», зауважила, що це хороший спосіб для розвитку критичного мислення учнів, запропонувала ще два прийоми роботи з кубиками – «Кубування» та «Rory’s Story Cubes (Кубики історій)». Також майстер зосередила увагу на методиці використання на уроках російської мови та зарубіжної літератури інфографіки й коміксів, порекомендувала сервіси для створення власного візуального продукту.

Практична частина заняття була присвячена різним видам буків: артбуку, альтербуку, пантбуку, лепбуку, скрапбуку. Репродукування пантбуків на уроках літератури презентувала Тетяна Сологуб. Учасники заходу мали можливість спробувати самостійно попрацювати над створенням сторінки скрапбуку під керівництвом майстра. Роботи вийшли цікавими та креативними.

Щиро дякуємо Тетяні Гатеж за творчість, новизну педагогічних ідей, створену позитивну атмосферу, мотивацію до подальшої плідної педагогічної праці.

До наступних зустрічей на заняттях обласної АТМ Тетяни Гатеж!

Дивитись фоторепортаж...