«Дистанційна освіта школярів Донеччини. Виховна робота та робота психолога»

31 жовтня 2019 року в м. Краматорську на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (ОБЛІППО) відбувся круглий стіл «Дистанційна освіта школярів Донеччини. Виховна робота та робота психолога».

У заході взяли участь 28 учасників: науково-педагогічні працівники Донецького ОБЛІППО, методисти МК (МЦ), що опікуються дистанційною освітою, та педагогічні працівники базових дистанційних шкіл області.

Привітав учасників круглого столу завідувач відділу дистанційного навчання Донецького ОБЛІППО Костенко Д. В., який висвітлив стан упровадження дистанційної освіти школярів у Донецькій області.

Досвідом роботи поділилися базові дистанційні школи міст Добропілля, Слов’янська, Маріуполя, Мирнограда, Волновахи та Іллінівської ОТГ із таких напрямків: організація дистанційної освіти в навчальному закладі; дистанційне навчання як перспективна форма розвитку освіти; стан реалізації Проєкту «Дистанційна освіта школярів Донеччини»; робота класного керівника дистанційного класу; упровадження індивідуальної форми здобуття освіти засобами дистанційного навчання.

Представники Добропільського НВК, Мирноградського НВК та Іллінівського опорного закладу висвітили перші кроки впровадження дистанційної освіти у своїх навчальних закладах. Заступник директора Волноваської ЗОШ № 5 Дмитрієва Л. М. зазначила, що попри невеликий термін участі в Проєкті зараз у школі дистанційно здобувають освіту понад 500 учнів.

Учитель Маріупольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 29 Сухно О. М. представила досвід роботи з організації класного керівництва дистанційним класом та звернула увагу на особливості створення та використання електронного контенту для здійснення виховної роботи.

Практичний психолог Краматорського економіко-гуманітарного ліцею ім. Василя Стуса Сахарова Ю. Ю. поділилася власним досвідом психологічного супроводу дистанційного навчання.

Особливої уваги заслуговує презентація директора Слов’янської ЗОШ № 13 Погорєлова А. І., у якій було представлено впровадження індивідуальної форми здобуття середньої освіти засобами дистанційного навчання. Доповідь Анатолія Івановича містила не лише законодавчу базу з цього питання, а й алгоритм визначення форми здобуття загальної середньої освіти та рекомендації щодо впровадження індивідуальної освітньої траєкторії.

Також у роботі круглого столу взяв участь Малєєв Д. В., доцент кафедри психології та розвитку особистості, учений секретар, кандидат психологічних наук, який зазначив, що дистанційна освіта дає багато нових можливостей для реалізації освітніх потреб, звернув увагу на психологічні особливості роботи тьюторів, проаналізував психолого-педагогічні аспекти в дистанційному навчанні.

Підбив підсумки роботи круглого столу та подякував за плідну участь у роботі завідувач відділу дистанційного навчання Донецького ОБЛІППО Костенко Д. В.

За результатами роботи круглого столу учасники ухвалили рекомендації спрямувати подальшу роботу базових дистанційних шкіл області на покращення електронного контенту, упровадження виховної роботи в дистанційне навчання та залучення діагностичного інструментарію для організації психологічної підтримки учнів.

Матеріали круглого столу за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1UwZA3xidVwBggPTTAaCM_3jJX_NAUCcK?usp=sharing