У м. Маріуполь відбулося заняття обласної школи новаторства організаторів виховної роботи

01 листопада 2019 року на базі комунального закладу «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Маріупольської міської ради Донецької області» відбулося заняття № 2 обласної школи новаторства організаторів виховної роботи за темою «Інноваційні технології як засіб формування національно свідомої, духовно багатої особистості». У заході взяли участь 35 осіб:  методисти, заступники директорів із виховної роботи, педагоги-організатори закладів загальної середньої освіти м. Маріуполь, Великоновосілківського, Волноваського, Мангушського, Нікольського районів.

Метою заходу було визначення виховних можливостей і шляхів популяризації духовно-культурної та історичної спадщини українського народу через застосування інноваційних педагогічних технологій в умовах модернізації освітньої системи України.

На початку заходу з вітальним словом до педагогів звернулася Алла Олександрівна Качура, методист Методично-консалтингового Центру департаменту освіти Маріупольської міської ради Донецької області.

Прослухавши виступ-презентацію Людмили Дмитрівни Рибалки, методиста відділу національного виховання Донецького ОБЛІППО, учасники обласної школи новаторства висловили свої думки щодо переваг і можливих труднощів, що можуть з’явитися під час упровадження освітньої програми «Нова українська школа у поступі до цінностей», схваленої до використання в закладах загальної середньої освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 16.08.2019 № 1/9-523 «Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році»). Зокрема, було зазначено про доцільність збільшення уваги до заходів, спрямованих на виховання на цінностях гідності, поваги до себе та іншого, відповідальності, справедливості та ін. Водночас педагоги акцентували увагу на важливості переходу від переважно словесних методів навчання та виховання до інтерактивних (мінітренінги, ігри та ін.). Виховні години, етичні бесіди, які рекомендовані зазначеною програмою, мають проводитися з їх використанням.

Виховні можливості тренінгу як освітньої технології розкрила у своєму майстер-класі Валентина Михайлівна Кириченко, заступник директора з ВР КЗ «Маріупольська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 36 Маріупольської міської ради Донецької області». На підставі матеріалів курсу «Життєві навички для активного громадянства» вона підготувала учасників заходу до проведення мінітренінгу «Шануємо себе та інших» до Міжнародного дня толерантності.

Ольга Костянтинівна Кушнєрова, координатор тренінгів ВБФ «Східноєвропейська гуманітарна місія», передала педагогам Донеччини як благодійну допомогу комплекти «Любов перемагає» для організації духовно-морального виховання у пришкільних таборах. Вона продемонструвала, як за допомогою тренінгових вправ можна вплинути на формування ціннісних орієнтацій дітей та учнівської молоді на добро, чесність і сміливість. Також О. К. Кушнєрова розповіла про проєкти (видання, тренінги ВБФ «Східноєвропейська гуманітарна місія»), які можуть бути корисними для вчителів курсів духовно-морального спрямування нашого регіону, зокрема про благодійну акцію «Комплект християнської літератури — у кожну школу області».

У завершальній частині заходу учасники обласної школи новаторства ознайомилися з такою формою виховної роботи як сократівська бесіда, що рекомендована до впровадження у старших класах закладів загальної середньої освіти авторами програми «Нова українська школа у поступі до цінностей». Рибалка Л. Д. повідомила присутнім про висновки українських дидактів щодо особливостей і умов організації навчального діалогу, продемонструвала структуру сократівської бесіди на прикладі заходу до 75-річчя вигнання нацистів із території України. Потім учасники заходу самостійно спробували змоделювати сократівську бесіду «Свобода від чи свобода для». Зазначимо, що їхні ідеї будуть використані під час підготовки методичних рекомендацій щодо відзначення Дня Гідності та Свободи у 2019 році в закладах загальної середньої освіти області. Протягом наступного тижня (04–08 листопада 2019 року) методичні рекомендації будуть завантажені на гугл-диск у теку «Матеріали ОШН ВР»: https://drive.google.com/drive/folders/1E4oLB3t4B8aFNGO6EKfH6TWT_zv8ovfR?usp=sharing.

Висловлюємо щиру подяку педагогічному колективу КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Маріупольської міської ради Донецької області» на чолі з Наталією Миколаївною Могильною за гостинність, забезпечення належних умов проведення заходу та вітаємо з прийдешнім ювілеєм школи!

Дивитись фоторепортаж...