Колегія департаменту освіти і науки облдержадміністрації

13 листопада 2019 року на базі Добропільського НВК № 4 Добропільської міської ради Донецької області відбулося засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації за участі представників Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти, Державної служби якості освіти. До роботи долучилися керівники органів управління освітою міст, районів, ОТГ, військово-цивільних адміністрацій, керівники методичних служб, керівники закладів професійної освіти, керівники інтернатних закладів, заступники керівників інтернатних закладів та ін. — усього 88 осіб.

Учасниками заходу були розглянуті результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року та учнівських олімпіад, а також перспективи вдосконалення організаційно-методичного супроводу роботи з обдарованою молоддю області.

Робочою групою Донецького обласного інституту педагогічної освіти, до якої увійшли Ломакіна Галина Іванівна, проректор з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти, Байдаченко Тетяна Сергіївна, завідувач відділу української мови та літератури, Мочикіна Марина Віталіївна, методист відділу гуманітарної освіти, Волошина Ірина Георгіївна, методист відділу математики, Рибак Ірина Миколаївна, завідувач відділу суспільних дисциплін, проаналізовано та представлено членам колегії результати участі випускників у зовнішньому незалежному оцінюванні. Запропоновано впровадити системний план роботи з педагогічними кадрами щодо покращення результативності у ЗНО, а також ефективності проведення олімпіад та конкурсів.

Додатковим вектором роботи визначено перспективи співпраці із закладами професійної освіти задля відпрацювання навичок педагогів щодо формування сталої предметної компетентності учнів у системі підготовки до ЗНО.

Предметні олімпіади 2018–2019 н.р. проводилися у 4 етапи. У І етапі взяли участь 80587 школярів, у ІІ – 13473, ІІІ – 917. Результати участі у четвертому етапі олімпіад такі: 58 дипломів І ступеня, 121 – ІІ ступеня, 244 – ІІІ ступеня. Найвищу якість підготовки учні продемонстрували з таких предметів: «Екологія», «Новогрецька мова», «Українська мова та література», «Німецька мова». У першу десятку закладів освіти області, учні яких показали найвищі результати участі у предметних олімпіадах, увійшли заклади, які демонструють високі результати й у ЗНО.

За результатами роботи колегії ухвалено відповідну резолюцію. Керівникам закладів освіти доручено проаналізувати результати ЗНО-2019 та предметних олімпіад; вивчити успішний досвід щодо результативності участі випускників у ЗНО; розробити план заходів щодо підготовки учнів 11 класів до участі у ЗНО 2020 року й план удосконалення організаційно-методичного супроводу олімпіадного руху на місцях.

Посилання на матеріали колегії: https://bit.ly/32LrDlg

Дивитись фоторепортаж...