Обласна педагогічна майстерня «Організація роботи з обдарованими учнями в контексті НУШ»

26 листопада 2019 року з метою підвищення якості роботи з обдарованими дітьми та молоддю через організацію роботи з ними на засадах Нової української школи на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відділом організаційно-методичного супроводу розвитку обдарованості ОБЛІППО за участі відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості проведено педагогічну майстерню «Організація роботи з обдарованими учнями в контексті НУШ».

Серед завдань заходу були наступні: визначення шляхів та способів мотивації щодо покращення роботи з обдарованою молоддю на концептуальних засадах Нової української школи; ознайомлення з дієвими інструментами, які сприяють формуванню сприятливого освітнього простору для обдарованої молоді; презентація досвіду роботи педагогів області та побудова моделі творчої співпраці педагогів та учнів у контексті НУШ.

У заході взяли участь 23 педагоги, які займаються підготовкою молоді до інтелектуальних конкурсів, опікуються питаннями обдарованості міст Добропілля, Дружківки, Костянтинівки, Новогродівки, Мирнограда, Слов’янська, Торецька, Покровська; Добропільського, Бахмутського, Слов’янського, Олександрівського, Покровського районів; Лиманської, Черкаської, Олександрівської, Сіверської ОТГ.

З привітанням до учасників звернулася завідувач відділу організаційно-методичного супроводу розвитку обдарованості Марина Сичевська-Дегтярьова.

У І блоці педмайстерні «Фасилітація процесу роботи з обдарованими учнями» презентували досвід Валентина Есіпова, заступник директора з НВР Торського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Лиманської міської ради та Людмила Мурованна, заступник директора з НВР Ганнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Добропільської районної ради. Вони зупинилися на питаннях мотивації учнів до навчально-пізнавальної діяльності, афішування їхніх здобутків та необхідності створення системи підготовки учнів до олімпіад та конкурсів.

Актуальними напрацюваннями в межах теми педагогічної майстерні поділилися в ІІ блоці «Практичні аспекти організації роботи з обдарованими учнями» Ольга Усачова, методист відділу початкової освіти  Донецького ОБЛІППО, Євгенія Зубакова, учитель Костянтинівського закладу загальної середньої освіти I-III ступенів № 1 Костянтинівської міської ради, Світлана Чурак, учитель Навчально-виховного комплексу № 1 Покровської міської ради, Ольга Грипась, заступник директора з НВР Лиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Лиманської міської ради, Наталя Кортяк, практичний психолог Дружківського закладу загальної середньої освіти № 7 Дружківської міської ради та Наталя Шкондіна, практичний психолог Дружківського закладу загальної середньої освіти № 17 Дружківської міської ради.

Обговорювалися такі вектори діяльності, як психолого-педагогічний супровід обдарованості, побудова індивідуальних освітніх траєкторій, тьюторський супровід обдарованих дітей та молоді тощо. За підсумками роботи педагогічної майстерні були напрацьовані рекомендації для керівників закладів освіти та педагогів. Спікери отримали сертифікати учасників заходу.

Красно дякуємо спікерам за можливість познайомитися з досвідом роботи, усім учасникам – за активність та долучення до всіх етапів заходу.

Матеріали педагогічної майстерні можна переглянути за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1t9wKspM_TglFT-iicfPmJySRQaaKAbZ-?usp=sharing

Дивитись фоторепортаж...