Інтеграція навчального процесу: від казки до STEM-освіти

Згідно з планом роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 27 листопада 2019 року на базі Економіко-гуманітарного ліцею № 8 імені Василя Стуса Краматорської міської ради відбувся обласний постійно діючий семінар для методистів МК, керівників ПМК учителів трудового навчання та технологій міст, районів, ОТГ області. Метою заходу було представлення сучасних методів та інноваційних знахідок щодо впровадження нових підходів у викладанні трудового навчання/технологій.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася завідувачка відділу технологій Світлана Панченко, яка зазначила, що для розвитку ключових та предметних компетентностей в контексті реалізації Концепції «Нової української школи» сучасний урок потребує впровадження інтегрованого навчання, нових підходів, сучасних методів, прийомів та технологій.

Під час представлення досвіду роботи вчителів трудового навчання/технологій з теми «Інтеграція навчального процесу як сучасна освітня технологія» Чура Анатолій, учитель трудового навчання/технологій КЗ «Авдіївська опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2» Авдіївської міської ради, зазначив, що цілеспрямовані та змістовні інтегровані заняття встановлюють міцні зв’язки між навчальними дисциплінами, вносять новизну в традиційну систему навчання, допомагають учням зрозуміти важливість вивчення основ наук як єдиної системи знань.

Костилєва Юлія, учитель трудового навчання/технологій Костянтинівського загальноосвітнього закладу середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Костянтинівської міської ради, поділилася досвідом щодо інтеграції трудового навчання з літературою через використання усної народної творчості (казок, прислів’їв тощо) у 5-6 класах на різних етапах уроку, що робить навчальний процес по-справжньому цікавим та сприяє цілісному сприйняттю світу та осмисленню явищ навколишньої дійсності.

Касьянова Світлана, учитель трудового навчання/технологій Гродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровської районної ради, ознайомила з формами організації інтерактивного навчання як засобу формування ключових та предметних компетенцій на уроках праці.

Івлєва Оксана, учитель трудового навчання/технологій, Часовоярської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів № 17 Бахмутської районної ради, презентувала інноваційні знахідки з елементами STEM-освіти під час виготовлення виробів соціального проєкту. Скляров Валерій, учитель трудового навчання/технологій Красногорівської філії комунального закладу Очеретинський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів – дошкільний навчальний заклад (опорний навчальний заклад) Ясинуватського району, визначив методичні принципи об’єднання предметів та можливості впровадження інтеграції у навчальний процес.

Учителі, що презентували власний досвід роботи, отримали сертифікати учасників постійно діючого семінару та висловили слова щирої подяки відділу технологій Донецького ОБЛІППО за створену позитивну атмосферу співпраці, обміну досвідом учителів та мотивацію до подальшої плідної педагогічної праці.

Учасники семінару були залучені до інтерактивних вправ, елементів тренінгу, збагатили свій професійний та творчий потенціал сучасними технологіями, методами та прийомами навчання, ознайомились із можливостями та перспективами інтегрованого навчання, отримали цікавий практичний досвід, спрямований на формування в учнів ключових і предметних компетентностей.

Матеріали семінару можна переглянути за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1PRXRxFf4QXtOmNtTicHYOurQY9VXhf1n?usp=sharing