Про проведення ІІІ (обласного) етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

1 грудня 2019 року юні шанувальники Кобзаревого слова зібралися з усіх куточків області для участі в ІІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Цьогоріч відділ української мови та літератури Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, що здійснює організаційно-методичний супровід конкурсу, радо зустрів школярів і студентів у стінах Краматорської української гімназії.

Відкриття конкурсу розпочалося з урочистої частини, під час якої до присутніх із вітальним словом звернулися Тетяна Байдаченко, завідувач відділу української мови та літератури Донецького ОБЛІППО, заслужений учитель України; Максим Нестелєєв, доцент кафедри української мови та літератури ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», кандидат філологічних наук. Виступи членів оргкомітету конкурсу надихнули учасників на виконання творчого завдання, а пісня «Краща мова єднання» у виконанні гімназистів надала віри у свої сили та позитивних емоцій.

Конкурсанти описували картини природи сучасної художниці Ольги Одальчук, наводячи приклади поезій Шевченка, які відповідають настрою цих зображень; писали твір-роздум, пояснюючи, чому нашому поетові зведено пам’ятники в багатьох куточках планети; чому Тарас Григорович Шевченко не мертвий класик, а живий народний супергерой; придумували твір-оповідання з обрамленням «„Портрет Василя Жуковського”: невідома історія картини, яка подарувала свободу Тарасові Шевченку»; у творі-есе міркували про сім творів Кобзаря, що запропонували б читати однокласникам протягом тижня тощо.

Незабаром дізнаємося, хто стане переможцем популярного серед учнівства та молоді мовно-літературного конкурсу, аби в лютому 2020 року знову подолати нову вершину – фінальний етап.

Щира подяка педагогічному колективу Краматорської української гімназії за гостинність, професіоналізм під час організації та проведення заходу.

Всі фото...