Турнір юних географів

З 28 жовтня по 01 листопада 2019 року в м. Вінниця відбувся фінальний етап XV-го Всеукраїнського турніру юних географів. Кілька днів поспіль у стінах Вінницької загальноосвітньої школи № 16 змагалися 96 юних географів у складі 19 команд із 15 областей України.

XV Всеукраїнський турнір юних географів організовано Міністерством освіти і науки України, Інститутом модернізації змісту освіти спільно з Департаментом освіти і науки Вінницької облдержадміністрації та КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». Оцінювало роботу команд авторитетне журі у складі науковців, методистів, учителів географії.

Маріупольська команда ЗОШ № 67 «Геліос» виборола перше місце у міському та обласному етапах турніру та була єдиним представником Донецької області на Всеукраїнському рівні. У складі команди було п’ять учнів: Гаврилова Марія – капітан, Іконніков Ярослав, Кильник Анастасія, Сиротенко Олена та Пімонов Андрій. Керівник команди – Кочин Ніна Олексіївна, учитель географії та економіки Комунального закладу «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 67 Маріупольської міської ради Донецької області».

За результатами змагань ХV Всеукраїнського турніру юних географів команда визнана переможцем у номінації «За географічний патріотизм» імені Ігоря Костенка. Гаврилова Марія стала переможцем серед капітанів команд та особисто нагороджена Дипломом «За активність та ерудицію». Сама команда посіла четверте місце за рейтингом та була нагороджена комплектами географічних карт і призами.

Учні під час турніру демонстрували не лише глибокі знання з географії, а й уміння спільними зусиллями розв’язувати складні географічні проблеми, представляти рішення в переконливій формі та аргументовано захищати їх у перебігу наукової дискусії.

Сам турнір проходив у форматі інтелектуальних боїв, де кожна команда по черзі виступала в ролі доповідача, опонента та рецензента. Кожного дня було по два змагання, під час яких опрацьовувалося 6 тем. Теми для доповідей (а їх було 20) були запропоновані заздалегідь, мали екологічний та економічний характер, практичну спрямованість. Підготовка докладів – це не тільки засвоєння нових знань, а ще й стимул розкрити в собі дослідницькі якості.

У вільний час учні знайомилися із самобутньою історією культурної столиці Поділля, завітали до Національного музею-садиби видатного вченого, лікаря та громадського діяча М. І. Пирогова, обласного краєзнавчого музею тощо.

Під час турніру наша команда потоваришувала з іншими учнями з різних куточків України. Це все поширює наші зв’язки по всій Україні, та ще раз переконує: «Україна єдина! Схід та захід разом!» Ми пишаємося своїми учнями і бажаємо їм не зупинятися на досягнутому! Дякуємо всім, хто підтримував нас та вірив у нашу перемогу! 

Фото з міста події та нагород можна подивитись за посиланням.