Триває другий, регіональний тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020»: другий день випробувань

21 січня 2020 року розпочався заключний етап другого, регіонального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020». Цього дня педагоги демонстрували свою фахову майстерність, інноваційні прийоми, а також презентували власні методичні знахідки.

Номінація «Початкова освіта»

Конкурсне випробування «Методичний експромт» проходили 8 учителів початкової освіти: Іванисенко М. О. (м. Лиман), Коцур Н. О. (Бахмутський район), Криса Г. В. (м. Дружківка), Огнєва Ю. Ю. (Нікольський район), Оніщенко І. В. (м. Бахмут), Рева О. П. (м. Добропілля), Стрельник О. А. (м. Селидове), Ходотай А. О. (м. Костянтинівка), які продемонстрували вміння адаптувати власну педагогічну ідею (методи, прийоми роботи) до специфіки навчальних тем та вікових особливостей учнів. Далі було проведено жеребкування для подальших конкурсних випробувань «Проєкт» та «Урок».

Номінація «Зарубіжна література»

У другий конкурсний день учасники в номінації «Зарубіжна література» презентували майстер-класи з різних тем предмету. Випробовування «Майстер-клас» мало на меті продемонструвати вміння адаптувати власну педагогічну ідею до специфіки навчальних тем та вікових особливостей учнів. Конкурсанти майстерно реалізували різні прийоми, методи й технології під час представлення деяких тем зарубіжної літератури, що опрацьовуються в 5-7 класах ЗЗСО.

Після завершення майстер-класу відбулося обговорення результатів дня, під час якого члени журі надали рекомендації для вдосконалення педагогічної майстерності.

Номінація «Хімія»

Конкурсне змагання «Методичний практикум» для 8 учителів хімії проводилося у формі квесту.

З вітальними словами до учасників квесту звернувся  завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького ОБЛІППО, голова журі Віктор Шабанов, побажавши педагогам бути відкритими до нових знань, професійно мобільними та емоційно гнучкими.

Зі словами підтримки виступила методист відділу природничих дисциплін, заступник голови журі Людмила Прядко, зазначивши, що попереду на конкурсантів чекають цікаві пригоди.

Усі конкурсанти показали новаторство у викладанні предмета. Учителі хімії при виконанні завдань квесту продемонстрували невичерпну енергію, оптимізм і силу у виконанні почесної місії – творіння добра, виховання гармонійної особистості.

Номінація «Образотворче мистецтво»

Другий конкурсний день для учасників у номінації «Образотворче мистецтво» передбачав створення навчального проєкту за визначеною у жеребкуванні освітньою проблемою.

Барановська О. П. презентувала проєкт «Дизайн шкільного простору як засіб розвитку учнів», що передбачав створення емоційної атмосфери завдяки новому освітньому простору з урахуванням потреб та вікових особливостей учнів НУШ. Проєкт «Роль образотворчого мистецтва у вихованні любові до природи» представила Зарниця Ю. М., який запропонував створити макет мініпарку кованих фігур, який став би цікавим для подальшого втілення в житті міста. Івлєва О. М. у проєкті «Писанкарство як складова розвитку українського сучасного декоративно-ужиткового мистецтва» вдало передала національний прикладно-ужитковий колорит.

Покращення психоемоційного стану дітей через фізичний вплив кольорів на психофізіологічний стан людини розглянула Сікірина Т. Л. у своєму проєкті «Емоційний стан учня – запорука успішного навчання». Шепель І. Я. презентувала проєкт «Вплив живопису на формування емоційного стану інтелекту учнів», що передбачав ознайомлення учнів з особливостями психологічних законів сприйняття глядачами мальовничих творів як процесу співтворчості. Безлепкіна М. О. у проєкті «Сувенірна лялька» розглянула формування м’яких навичок учнів через вивчення традицій українського народу засобами образотворчості.

Розвиток креативного мислення через ознайомлення з нетрадиційними техніками малювання став результатом реалізації проєкту «Нетрадиційні техніки малювання» Дашивець О. В. Овчаренко О. М. презентувала проєкт «Ми різні, але такі однакові» що передбачав формування толерантного ставлення до однолітків засобами образотворчості.

Журі конкурсу відзначило творчий підхід учасників до презентації проєктів, їх креативність, комунікативність та ерудованість. А також те, що всі конкурсанти готові працювати, втілювати ідеї в життя, творити, підкоряти нові горизонти задля забезпечення своєї головної мети – пробудити в учнів бажання творити, пізнавати нове, самовдосконалюватися.

Номінація «Історія»

Другий день конкурсу «Учитель року – 2020» в номінації «Історія» був інноваційно насиченим. Саме в цей день учителі змагалися у двох конкурсних випробуваннях «Методичний експромт» та «Методичний практикум», під час яких конкурсанти вразили членів журі вмінням застосовувати сучасні технології навчання та формувального оцінювання, а саме «Фокусуючі питання», «Піраміда роздумів», «Стратегія передбачення», «Метод фреймів», «Мінілітописи», «Бортовий журнал», «Технологія BYOD-навчання», «think-ink-pair-share» та інші.

Педагоги показали майстерність у використанні визначених членами журі методів чи прийомів, багаторакурсність та перспективність поглядів на історичні події та явища. Під час проведення методичного практикуму конкурсанти відточували свою майстерність за участі молодих педагогів міста Слов’янська.

Чекаємо на завтрашнє дійство конкурсних випробувань – урок!

Організатори та учасники щиро дякують закладам освіти, на базі яких проходять конкурсні змагання, за гостинність та теплу атмосферу. Випробування тривають, воля та фахова майстерність учасників ведуть їх до перемоги. Вітаємо з успішним завершенням другого конкурсного дня та бажаємо успіхів і натхнення!

Дивитись фоторепортаж...