Свято інновацій та методичної майстерності: третій день другого, регіонального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020»

22 січня 2020 року конкурсанти продовжили дивувати членів журі своїм професіоналізмом, інноваційними підходами до організації навчального процесу та вмінням плідно і творчо працювати з учнями.

Номінація «Початкова освіта»

У третій конкурсний день завершилося випробування «Проєкт», яке проводилося 21.01 та 22.01. Конкурсанти протягом двох годин, відведених на підготовку, створювали на комп’ютері презентації своїх власних проєктів. Усі проєкти, представлені учасниками Конкурсу на розсуд журі, демонстрували комплекс доцільних методів і засобів, педагогічних ідей, знахідок, оригінальних підходів щодо ефективного вирішення освітніх завдань, володіння різними способами творчої та дослідної діяльності, гармонійний розвиток, духовне та фізичне становлення особистості учнів через активну, цікаву, цілеспрямовану роботу.

Бажаємо всім учасникам ніколи не зупинятися на досягнутому, творчої наснаги та успіхів у подальшому випробуванні «Урок».

З нагоди відзначення Дня Соборності України журі, конкурсанти та учні Краматорського ЗЗСО № 22 утворили живий ланцюг — символ духовної єдності та свободи українського народу.

Номінація «Зарубіжна література»

Перше конкурсне випробування «Урок» у номінації «Зарубіжна література» розпочала Валентина Мельник. Разом із нею восьмикласники міркували над питанням «Любов, то що таке воно?», аналізуючи сонети Ф. Петрарки до Лаури. Галина Жукова запропонувала десятикласникам побудувати «містки» між вадами сучасного суспільства та недоліками, зображеними в «Людській комедії» Оноре де Бальзака. Десятикласники з Тетяною Кондратьєвою шукали «рецепт щастя» Жульєна Сореля, головного героя роману Ф. Стендаля «Червоне і чорне». Оксана Карнаухова разом із гімназистами-випускниками поринули в художній світ поеми А. Ахматової «Реквієм».

Випробування «Практична робота» розпочала Юлія Дозорова, яка занурила учнів у світ сонетів У. Шекспіра. Наталія Стребіж запросила школярів до пізнання душевних переживань ліричного героя А. Фета. На крилах пісень Генріха Гейне полинули до теми вічного кохання учні з Юлією Череповською. «Рецепт творчого безсмертя» від Й. Гете презентувала Світлана Сергієнко.

Номінація «Хімія»

Продовжуються конкурсні випробування в номінації «Хімія». Сьогодні учасники представляли свої практичні та методичні прийоми роботи на різноформатних уроках. Учителі використовували відео та аудіоконтент, знаходили індивідуальний підхід до учнів за допомогою пошуково-дослідницького методу. Членам журі було важко, адже конкуренція велика.

Зичимо міцного здоров’я, невичерпної енергії, оптимізму, творчих здобутків вам, шановні колеги! Ваші щирість і талант знаходять відгук у серцях вихованців гімназії.

Номінація «Образотворче мистецтво»

Сучасний урок має бути актуальним, важливим і, звичайно ж, дієвим. Урок — це витвір мистецтва, де вчитель уміло використовує всі можливості для всебічного розвитку особистості учня. Перша підгрупа конкурсантів у номінації «Образотворче мистецтво» представила членам журі своє бачення сучасного уроку.

Журі відзначило професійність і творчий підхід до цього виду випробування у всіх конкурсантів. Компетентність, свобода у спілкуванні з аудиторією, вільне володіння українською мовою, знання матеріалу та інноваційних технік образотворчості — все це притаманне кожному конкурсантові.

Конкурсне випробування «Практична робота» дало змогу групі учасників, визначених жеребкуванням, проявити себе справжніми фахівцями свого предмету, а журі — здійснити оцінювання відповідно до затверджених критеріїв та особливостей навчального предмета «Образотворче мистецтво».

Номінація «Історія»

Третій день конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Історія» був найцікавішим і для учителів, і для учнів. Коли як не сьогодні, у День Соборності України, проводити уроки історії з тем, на яких учні досліджують питання ставлення сучасників до князів періоду Х-ХІІІ століття, козацьких-селянських повстань ХVІІ століття, становлення парламентаризму в Англії, створення дуалістичної монархії в Австро-Угорщині та формування нових незалежних держав на Балканах.

Продовжувалися випробування в рамках «Методичного практикуму». Конкурсанти вразили членів журі вмінням застосовувати сучасні технології навчання та формувального оцінювання, а саме «Мозковий штурм», «Гронування», «Бук-трейлер», «Дискусія», «Технологія інфографіки», «Метод проєктів» та інші під час проведення фрагментів з історії України.

Творчий підхід, здатність до імпровізації, оригінальне розкриття теми уроку, педагогічна майстерність зробили наш день  — День Соборності України — цікавим і насиченим!

Усі конкурсанти продемонстрували високий рівень фахової майстерності, знання методики, педагогіки та вікової психології. Кожен з учасників вартий перемоги, тож зичимо успіху та втілення всіх креативних задумів!

Дивитись фоторепортаж...