Завершився останній конкурсний день другого, регіонального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020»

23 січня 2020 року завершилися конкурсні випробування другого, регіонального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020». Цього дня панувала атмосфера творчості та співпраці. Журі відзначило інноваційність обраних форм роботи, їх практичну і компетентнісну спрямованість.

Номінація «Початкова освіта»

У четвертий конкурсний день завершилося найважче, найцікавіше випробування «Урок», яке проводилося 22.01 та 23.01. Всі учасниці конкурсу продемонстрували фахову, методичну, психолого-педагогічну компетентності: володіння навчальним матеріалом відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти та Нової української школи, викладення теми уроку на засадах педагогіки партнерства, використання в освітньому середовищі інноваційних педагогічних технологій відповідно до інтересів і потреб дітей, володіння сучасними ІКТ, реалізацію наскрізних змістових ліній. Конкурс відкрив для педагогів великі перспективи, нові можливості. «Учитель року» – етап у професійній діяльності, коли можеш довести перш за все собі, що ти можеш.

Щиро вдячні директору Малаховій Н. В., педагогічному колективу Краматорського закладу загальної середньої освіти № 22 з профільним навчанням імені Миколи Миколайовича Крупченка за гостинність, професіоналізм під час організації та проведення заходу.

Номінація «Зарубіжна література»

Серію конкурсних уроків у номінації «Зарубіжна література» продовжила Юлія Череповська. Сонети Ф. Петрарки стали поштовхом до філософських роздумів восьмикласників над сенсом життя ліричного героя. Світлана Сергієнко провела урок-зустріч і запросила дев'ятикласників у подорож сторінками «Людської комедії» Оноре де Бальзака. Підкорити світ, але не втратити себе вчилися десятикласники з конкурсанткою Юлією Дозоровою, аналізуючи роман Ф. Стендаля «Червоне і чорне». Образ «Незнайомої» О. Блока був предметом обговорення на уроці Наталії Стребіж.

А Галина Жукова, Оксана Карнаухова, Валентина Мельник і Тетяна Кондратьєва провели аналізи ліричних творів під час випробування «Практична робота».

Конкурс завершено, попереду на фіналістів чекають приємні миті нагородження і незабутні враження від спілкування з учнями й колегами.

Дякуємо всім учасникам за готовність ділитися досвідом із колегами та уміння зрозуміти душу сучасного читача-підлітка; учням Краматорської української гімназії – за жагу до знань і толерантність, а колективу – за гостинність і створення сприятливих умов для проведення конкурсу.

Номінація «Хімія»

Сьогодні учасники в номінації «Хімія» продовжили демонструвати на практиці (під час уроків) методичні прийоми роботи. Учителі використовували різноманітні засоби ІКТ та знаходили індивідуальний підхід до учнів за допомогою пошуково-дослідницького методу.

Кожен етап конкурсу був по-своєму цікавим, творчим, креативним для наших конкурсантів. Членам журі було важко, адже конкуренція у всіх випробуваннях велика.

«Методичний практикум», «Практична робота», «Урок» – ці випробування стали справжньою панорамою методичних ідей, калейдоскопом оригінальних знахідок конкурсантів.

Особлива вдячність гімназистам школярам  – учням 8-11 класів – за творчу діяльність на уроках. Ви – найкреативніші, найталановитіші хіміки шкільного віку!

Номінація «Образотворче мистецтво»

Конкурсанти в номінації «Образотворче мистецтво» продовжили роботу в рамках випробувань «Урок» та «Практична робота».

Друга підгрупа конкурсантів у випробуванні «Практична робота» продемонструвала членам журі фахову майстерність із ведення педагогічного малюнку. Фіналісти використовували сучасні форми навчання, інтерактивні методи, комп’ютерні технології.

Інноваційність, харизму, неспокій духу продемонстрували конкурсанти, коли проводили уроки на останньому етапі конкурсних випробувань. Неперевершені учні Слов'янської ЗОШ I-III ступенів № 17 підтримали і допомогли учасникам змагань показати педагогічну техніку сучасного вчителя.

Висловлюємо вдячність адміністрації Слов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 Слов’янської міської ради Донецької області, директору школи Олексію Васильовичу Котлярову за організацію умов для проведення уроків образотворчого мистецтва, а також за створення дружньої та теплої атмосфери під час проведення конкурсу «Учитель року – 2020».

Бажаємо конкурсантам натхнення та нових педагогічних знахідок!

Номінація «Історія»

Заключний день конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Історія» проходив у теплій атмосфері та був насичений ідеями та технологіями, які вдало реалізувалися.

Учні 6–10 класів занурилися з головою в історичні проблеми з тем «Релігійне життя в УСРР. Українська автокефальна православна церква», «Українське питання в контексті міжнародних відносин. Східна (Кримська) війна», «Зіставлення суспільно-політичного устрою Афін і Спарти» та «Італія. Корпоративна держава: ідея та реальність».

Деякі уроки проводилися у формі практичних занять, під час яких діти із задоволенням порівнювали інформацію та створювали власні проєкти.

Учителі показали високий рівень професійної майстерності, знання з предмета та вміння цікаво подати його сучасним учням.

Конкурс добіг свого кінця… Усі конкурсанти гідно подолали непростий шлях до фіналу і цим підтвердили, що належать до вчителів, які здатні мотивувати вихованців на навчальну діяльність, продукувати креативні ідеї, аналізувати ефективність обраних методів.

На журі очікує відповідальне завдання — підбиття підсумків та визначення переможців. Але впевнено можна сказати, що кожен із конкурсантів – професіонал своєї справи, агент змін в освіті, який готовий реалізовувати ідеї Нової української школи та ділитися своїм досвідом з іншими. Бажаємо й надалі тримати успішний курс на шляху самовдосконалення!

Дивитись фоторепортаж...