Олімпіадний марафон триває

Предметні олімпіади – це особливе випробування, яке непросто тестує знання учнів, а й загартовує їхню зібраність та самостійність. Але хіба це могло когось злякати? Аж ніяк! У Краматорську/Слов’янську, Маріуполі та Покровську зібралися найкращі знавці навчальних предметів із північного, південного та західного осередків області.

У Донецькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 25 січня 2020 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із біології (85 учнів 8-11 класів), французької мови (16 учнів 9-11 класів) та німецької мови (39 учнів 9-11 класів).

З вітальним словом до учасників олімпіад звернулися Шабанов В. І., голова журі, завідувач кафедри природнично-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького ОБЛІППО, кандидат біологічних наук, доцент, Прядко Л. Ф., секретар оргкомітету олімпіади з біології, методист відділу природничих дисциплін Донецького ОБЛІППО, Хмарна Л. В., методист відділу організаційно-методичного супроводу розвитку обдарованості Донецького ОБЛІППО, зауваживши, що олімпіади є випробуванням глибини знань улюблених предметів, а участь у цих інтелектуальних змаганнях – це результат спільних зусиль учителів та учнів, можливість продемонструвати свої знання та досягти високих результатів.

Мочикіна М. В., секретар оргкомітету олімпіад із німецької та французької мов, методист відділу гуманітарної освіти Донецького ОБЛІППО, Упир Т. І., методист Методично-консалтингового Центру Маріупольскої міської ради, Попова Т. О., методист КУ «Методичний кабінет відділу освіти Покровської міської ради», наголосили на унікальності та важливості сьогоднішніх змагань. Адже знання вже не однієї, а декількох мов – це обов’язкова вимога сьогодення. А олімпіади є одним із певних етапів виявлення мовних здібностей учнів та рівня їхньої мовної компетентності, інтелектуальних та творчих можливостей.

На ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з астрономії, який відбувся також 25 січня 2020 року, з’їхалося 20 учнів 10-11 класів із різних куточків Донецької області. Цьогоріч учасників олімпіадних перегонів гостинно зустрів Ліцей № 35 імені Валентина Шеймана Краматорської міської ради Донецької області.

Учасників олімпіади вітали та налаштовували на творчий лад Шабанов В. І., завідувач кафедри природнично-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького ОБЛІППО, кандидат біологічних наук, доцент, Волошина І. Г., секретар оргкомітету олімпіади з астрономії, методист відділу математики Донецького ОБЛІППО, Хмарна Л. В., методист відділу організаційно-методичного супроводу розвитку обдарованості Донецького ОБЛІППО. Промовці привітали напутніми побажаннями, адже астрономія – це непросто, і налаштували конкурсантів на позитивний настрій та впевненість у власних силах.

26 січня 2020 року на базі Словʼянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Слов’янської міської ради Донецької області відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. У цьому престижному філологічному змаганні взяли участь 65 учнів 8-11 класів.

Юних філологів вітала Байдаченко Т. С., завідувач відділу української мови та літератури Донецького ОБЛІППО, заслужений учитель України. З побажанням успіху та нових перемог до учнів та їхніх наставників звернулася Тесленко Н. І., заступник директора закладу загальної середньої освіти.

Під час виконання олімпіадних завдань учасникам було запропоновано написати твори-роздуми, лаконічно дати відповіді на питання з різних розділів мовознавства та літературознавства, виконати синтаксичний розбір речення, заповнити узагальнювальну таблицю за певними аспектами аналізу художнього твору.

Хто стане переможцем цих олімпіадних перегонів, дізнаємося одразу після перевірки робіт членами журі.

Фото з міст події можна подивитись за посиланням.