Шкільна бібліотека: вийти за межі

13 лютого 2020 року на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося перше заняття лабораторії творчого бібліотекаря за проєктом «Інноваційні зміни в роботі бібліотек ЗЗСО на засадах бенчмаркінгу» за темою «Шкільна бібліотека: вийти за межі» для методистів із бібліотечних фондів, керівників МО та бібліотекарів ЗЗСО, ЗПО. У заході взяли участь близько 50 освітян із різних міст, районів, ОТГ Донецької області.

Мета семінару полягає в упровадженні інструментарію бенчмаркінгу в роботу бібліотекарів закладів освіти у межах регіонального проєкту «Інноваційні зміни в роботі бібліотек ЗЗСО на засадах бенчмаркінгу».

Перша половина заняття була присвячена перегляду виставки лепбуків і нагородженню переможців обласного конкурсу бібліотечних лепбуків «Бібліотека НУШ – простір для освітніх можливостей кожного учня», які потім ознайомили присутніх із можливостями лепбукінгу в педагогічній діяльності.

Бенчмаркінг є інструментом і складовою вдосконалення діяльності бібліотеки закладу освіти для підвищення ефективності її роботи. У задачу семінару входило визначити методи збору інформації та розроблення питань анкети для учасників регіонального проєкту щодо виявлення та підтримки ініціативних бібліотекарів, які застосовують у своїй практиці ефективні технології. Для набуття креативних ідей, напрацювання оригінальних нестандартних рішень було застосовано кейс-метод.

Інтенсивна робота в групах дала змогу віднайти оптимальний блок питань для анкетування шкільних бібліотекарів і методистів із бібліотечних фондів Донеччини. Отримана інформація буде ретельно проаналізована для визначення критеріїв для інвентаризації та зіставлення слабких і сильних місць організації роботи бібліотек.

Створені на першому занятті обласної лабораторії умови для самовираження та самоствердження творчих бібліотекарів сприяли розумінню, як дієво та ефективно впроваджувати інноваційну технологію в практику, а також формуванню управлінських/підприємницьких компетентностей бібліотекарів закладів освіти.

Дивитись фоторепортаж...