Відбірково-тренувальні збори для учасників олімпіад добігли кінця

Протягом місяця тривала посилена підготовка переможців ІІІ етапу до участі в ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Заняття проходили як очно, так і в режимі онлайн. Загалом 209 учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти пройшли підготовку та перевірили власні можливості щодо участі у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Відповідно до наказу директора департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 11.02.2020 № 61/163-20-ОД «Про підсумки ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської мови, інформаційних технологій, хімії, економіки, новогрецької мови та літератури і проведення відбірково-тренувальних зборів до ІV етапу в 2019/2020 навчальному році», рішень оргкомітету та журі, з метою поліпшення підготовки переможців ІІІ етапу до участі в ІV етапі Всеукраїнських олімпіад 13-17 лютого на базі санаторно-оздоровчого центру соціальної реабілітації «Смарагдове місто» у м. Святогірськ проводилися відбірково-тренувальні збори з англійської мови, інформаційних технологій, хімії; на базі комунального закладу «Маріупольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 8 імені Героя України Бойка В.С. Маріупольської ради Донецької області» проходила підготовка з новогрецької мови та літератури; навчання з економіки відбувалося в режимі онлайн.

Англійська мова

Під час відбірково-тренувальних зборів 16 учасників команди з англійської мови постійно долучалися до активних завдань. У першій половині дня вони інтенсивно навчалися, а ввечері збиралися на зустрічі, які були організовані керівником команди Тоциною Людмилою Михайлівною, учителем англійської мови комунального закладу «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради Донецької області».

На початку зустрічей були проведені «Ice Breakers», щоб допомогти учням познайомитися і розкритися. У неформальній атмосфері учні практикували навички говоріння та аудіювання за допомогою ігор «Speed Lines», «Charsdes», «Mafia», а також інших англомовних настільних ігор. Учні збагачували свій лексичний запас, виконуючи «Quiz».

Юні філологи отримали челендж: кожного дня мінігрупи працювали з книгою «In the Loop: American English Idioms». Під час вивчення книги учні робили пост про три ідіоми у Viber групі, які їм сподобались, та які можна використати на олімпіаді. Також учасники кожен день писали есе. До Дня всіх закоханих діти отримали завдання приготувати St. Valentine Cards з обов’язковим використанням цікавої лексики. Учні мали можливість повчитися одне в одного під час аналізу сильних сторін та прогалин у знаннях суперників, коли писали есе у цей святковий день. Одна учасниця зазначила: «Я думала, що я гарно пишу. Але прочитавши іншу роботу, я бачу, що мені є до чого прагнути». Загалом атмосфера була робочою, дружньою та позитивною.

Інформаційні технології

Добігли кінця відбірково-тренувальні збори з інформаційних технологій, у яких взяли участь 12 учнів закладів освіти області. Під час зборів учасники не тільки розв’язували задачі з використанням програмних додатків MS PowerPoint, MS Excel, MS Access, а й вчилися створювати найпростіші інтерактивні карти зоряного неба, бази даних для обліку товарів у магазині та моделі з фізики. Усе це відбувалося під керівництвом найкращих учителів інформатики Донецької області.

За результатами зборів будуть обрані троє учнів, які представлятимуть Донеччину на IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у місті Херсон.

Хімія

Майже тиждень юні інтелектуали-хіміки готувалися до IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії. До «Смарагдового міста» потрапили 12 переможців ІІІ етапу олімпіади, які рішуче подолали всі хімічні випробування, і тепер готові захистити нашу область на всеукраїнському рівні. Керівники команди — Париш Олег Михайлович та Копа Іван Дмитрович — проаналізували питання розв’язування олімпіадних задач, які кожного року додають до завдань відповідного етапу олімпіади. Найкращим способом опанувати додаткові теми, які не входять до шкільної програми, є їхній розбір та огляд саме на відбірково-тренувальних зборах. Отже, така ретельна та посилена підготовка, яка була організована на відбірково-тренувальних зборах, допоможе учням уникнути проблем при самостійному вдосконаленні своїх вмінь та навичок з улюбленого предмета.

Новогрецька мова та література

Відбірково-тренувальні збори кандидатів до команди Донецької області для участі у ІV етапі  Всеукраїнської учнівської олімпіади з новогрецької мови та літератури проходили на базі комунального закладу «Маріупольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №8 імені Героя України Бойка В.С. Маріупольської міської ради Донецької області».

Шести учням були запропоновані завдання з аудіювання, лексико-граматичні вправи та творче завдання. Вони вдосконалювали уміння писати розгорнуте повідомлення з теми, висловлювати особисту думку, аргументувати її.

Усі учасники відбірково-тренувальних зборів отримали безцінний досвід, бажання здобувати нові знання і впевнено крокувати до перемоги!

Економіка

П’ять днів поспіль три юні економісти, що посіли І-ІІ місця на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, готувалися до наступного етапу на відбірково-тренувальних зборах в онлайн режимі. Для деяких учнів такого роду випробування було вперше, інші вже мали досвід зборів та всеукраїнських змагань.

До роботи з талановитими учнями були запрошені Добровольська Світлана Вікторівна, учитель  комунального закладу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням окремих предметів Маріупольської міської ради Донецької області», та Тарасенко Олександр Володимирович, старший викладач, кандидат економічних наук Донецького державного університету управління.

Під час зборів учні засвоїли теоретичні знання з таких тем:

  • зміст основних економічних процесів;
  • споживач в економіці: його поведінка та особливості вибору;
  • проблема обмеженості ресурсів та вибору виробника;
  • ринкові структури. Особливості різних ринків;
  • доходи в ринковій економіці.

Учні проходили тестування та розв’язували задачі з економіки.

Збори допомогли проаналізувати потенціал команди, попрацювати з кожним учасником індивідуально, знайти ефективні рішення щодо мотивування учнів задля подальшої самоосвіти. Бажаємо учасникам, які представлятимуть Донеччину на ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, успіхів і впевненої перемоги!

Всі фото...