У Києві пройшла робоча нарада керівників обласних ІППО та директорів департаментів (управлінь) освіти і науки

11-12 лютого в межах фінського проєкту «Навчаємось разом» у м. Київ відбулась робоча нарада для керівників обласних ІППО та департаментів (управлінь) освіти і науки, до якої долучилась в. о. ректора Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юлія Бурцева.

З вітальним словом до учасників наради звернулися Любомира Мандзій, заступник Міністра освіти і науки України, Арто Ваахтокарі, керівник проєкту «Навчаємося разом», Саймон Вільямс, директор Британської ради в Україні.

 Управлінці обговорили з очільниками МОН та колегами з усієї України нагальні питання та перспективи щодо підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Були розглянуті актуальні питання проєкту Закону «Про повну загальну середню освіту», деякі положення проєкту Закону щодо закриття санаторних шкіл-інтернатів, звільнення пенсіонерів, оформлення трудових відносин із директорами ЗЗСО за контрактною формою; питання сертифікації.  Часткова неврегульованість запропонованих нормативних актів дала можливість очільникам департаментів (управлінь) освіти і науки та  керівникам обласних ІППО висловити пропозиції щодо їх удосконалення.

У ході роботи були визначені ключові аспекти процесу створення Центрів професійного розвитку та наголошено на головних викликах сьогодення, серед яких:

  • необхідність інноваційного підходу до професійного розвитку педагогів в умовах освітніх реформ;
  • переформатування наявних (науково-методичних) методичних установ відповідно до потреб «ефективного» учителя;
  • роль і важливість ІППО у процесі професійного розвитку педагогічних та управлінських кадрів.

Учасники робочої наради окрім професійного розвитку працівників освіти зупинилися на питанні створення безпечного середовища сучасних закладів освіти.

Всі фото...