Презентовано досвід учителів м. Покровська з популяризації духовно-культурної спадщини українського народу

18 лютого 2020 року відбулося заняття № 1 авторської творчої майстерні «Використання ігрових технологій в освітній діяльності щодо популяризації духовно-культурної спадщини українського народу» (майстер – Юлія Вікторівна Шафранова, заступник директора з виховної роботи навчально-виховного комплексу № 1 Покровської міської ради Донецької області).

Метою заходу було визначити потенціал традиційних календарних свят українського народу, пов’язаних із християнською духовною традицією, щодо виховання на цінностях поваги до життя, до себе та інших.

Під час першого заняття авторської творчої майстерні за темою  «Як на Стрітення ясно — весна прийде красна». На прикладі обрядів та звичаїв календарних свят весняного циклу учасники заходу з’ясували сутність екоетичних традицій українського народу. Було акцентовано увагу на тому, що загальною темою ХV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування», що відбудеться 26-27 березня 2020 року на базі Національного університету «Острозька академія», обрано «Земля – наш великий і прекрасний дім, подарований Богом. Піклуймося про довкілля разом» (положення: https://drive.google.com/file/d/1Sji8gROYuuH71BKuo-7JuGJe4zcJEYOh/view?usp=sharing).

З доповіддю та презентацією до неї Людмили Дмитрівни Рибалки, методиста відділів суспільних дисциплін, національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1jjohmEKPH6idtik53o_ta1X2SvgW5BjC?usp=sharing.

Відеозапис виступу: https://youtu.be/_zh-hoPejWM або https://drive.google.com/file/d/1MKD2cpR83le7ydgtv5nHhLZdMN7s_ly2/view?usp=sharing.

У своєму виступі-презентації «Гра як форма організації освітнього процесу» Юлія Вікторівна Шафранова, заступник директора з виховної роботи навчально-виховного комплексу № 1 Покровської міської ради Донецької області, розкрила теоретичні аспекти ігрової діяльності, представила приклади ігор-змагань на матеріалі екоетичних традицій українського народу, обрядів і звичаїв весняного циклу (турбота про птахів), а також гру до Міжнародного дня рідної мови.

Ознайомитися з матеріалами Шафранової Ю. В. можна за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1BxLn5bxRw_U1vbsKl1Ltn7UJpCAyI2bS?usp=sharingької

Відеозапис виступу: https://youtu.be/f6WqnTfXTns.

Зміст та методика проведення квест-ігор були продемонстровані учасникам авторської творчої майстерні у вигляді практикуму – участі у квест-грі «Срітенські зустрічі» (організатор – благодійний фонд «Надія» м. Покровська). Висловлюємо щиру вдячність працівникам Дитячого Методичного Центру Християнської Просвіти і особисто Новикової Світлані Костянтинівні за можливість долучитися до роботи на станціях, спостерігати за творчістю учасників гри – учнів закладів загальної середньої освіти, де вивчається християнська етика.

Зазначимо, що вчителі курсів духовно-морального спрямування, а також заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, класні керівники, які не зуміли відвідати заняття АТМ в очному форматі, можуть долучитися до цього методичного заходу у вебпросторі. Для цього потрібно опрацювати матеріали за посиланнями, що містяться у цьому повідомленні, та повідомити про своє бажання на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. З метою та планом роботи АТМ можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1czMNVwkFdkepwBeZuvHKsLkhvpRcZ5-7?usp=sharing

Всі фото...