Практико-орієнтований семінар «Методична майстерня «Практичне застосування новітніх технологій виховної системи в умовах НУШ в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами»

Згідно з планом роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 19.02.2020 року на базі Бахмутського міського центру дітей та юнацтва відбувся практико-орієнтований семінар «Методична майстерня «Практичне застосування новітніх технологій виховної системи в умовах НУШ в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами» з метою обговорення актуальних проблем фахової компетентності педагогів щодо питань організації виховного процесу дітей з особливими освітніми потребами в закладах позашкільної, загальної та спеціальної освіти в умовах НУШ.

У заході взяли участь 35 педагогів Донеччини: заступники директорів з виховної роботи спеціальних та загальноосвітніх інтернатних закладів, заступники директорів з інклюзивної освіти ЗЗСО.

Зі словами привітання та візитною карткою Управління освіти м. Бахмут до учасників методичної майстерні звернулась завідувач ММК Донченко Тетяна Леонідівна.

Питання практичної реалізації освітньої парадигми фахової компетентності педагога в системі спеціальної та інклюзивної освіти розкрила завідувач відділу спеціальної та інклюзивної освіти дітей з особливими освітніми потребами Донецького ОБЛІППО, кандидат педагогічних наук Лопухіна Тетяна В’ячеславівна.

Під час семінару Коваль Аліна Володимирівна, завідувач Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, наголосила на  необхідності підвищення рівня відповідальності та зацікавленості в міжгалузевій співпраці педагогічних кадрів усіх рівнів щодо забезпечення успішності ідеї впровадження інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами в позаурочній діяльності.

Блок презентації педагогічного досвіду освітян був представлений завідувачем Центру практичної психології і соціальної роботи Управління освіти Бахмутської міської ради Головко Вікторією Анатоліївною, яка презентувала моделі професійної кооперації для здійснення корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзивному освітньому просторі.

Куліш Тетяна Анатоліївна, директор Бахмутського міського центру технічної творчості дітей та юнацтва, викликала зацікавленість учасників розробленою моделлю співпраці із закладами позашкільної освіти міста в напряму реалізації творчого потенціалу дітей з особливими освітніми потребами, запропонувавши перегляд відеоролику сенсорної кімнати.

Проблематика семінару передбачала питання реалізації міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини» на 2020-2025 роки. Систему роботи щодо створення екологічного виховного середовища в умовах сучасної санаторної школи представили педагоги Святогірської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ст. № 12 Донецької обласної ради Крижановська Тетяна Миколаївна та Деркач Тетяна Миколаївна.     

Зацікавленість учасників викликала презентація екомоди учнями Бахмутської ЗОШ № 5 (керівник –  заступник директора з навчально-виховної роботи Бахмутської ЗОШ № 5  Коваленко Ірина Володимирівна).

Під час професійного спілкування учасники творчої групи обговорювали проблемні питання з розробки методичного посібника «Технології виховної системи в умовах НУШ в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами».

Обговоривши проблеми фахової компетентності педагога з питань організації виховного процесу дітей з особливими освітніми потребами в закладах позашкільної, загальної та спеціальної освіти в умовах НУШ, учасники заходу вважають за доцільне висловити такі рекомендації:

  • сприяти застосуванню новітніх технологій виховної системи в умовах НУШ в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами;
  • підвищувати рівень відповідальності та зацікавленості в міжгалузевій співпраці педагогічних кадрів усіх рівнів щодо забезпечення успішності ідеї впровадження інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами в позаурочній діяльності;
  • провести апробацію та впровадження комплектів LEP-BOOK природоохоронної тематики для роботи з дітьми з порушенням інтелектуальної сфери, що забезпечують впровадження ідей сталого розвитку в Донецькому регіоні;
  • розробити методичні рекомендації для педагогів, які працюють із комплектами LEP-BOOK екологічної тематики для роботи в закладах загальної середньої та дошкільної освіти з дітьми з особливими освітніми потребами;
  • розробити методичний комплекс тематичних позакласних виховних заходів природоохоронної тематики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, який забезпечуватиме впровадження ідей сталого розвитку в регіоні.

Всі фото...