Кластер «НУШ: Навички педагога 21 століття» обласної творчої лабораторії «Сучасні тренди в освіті». Заняття №1 «Креативність»

19 лютого 2020 року на базі Донецького обласного інституту післядипломної освіти розпочався новий цикл роботи кластера «НУШ: Навички педагога 21 століття. Креативність» у межах обласної творчої лабораторії «Сучасні тренди в освіті» для методистів міських (районних) МК (МЦ) із питань упровадження інноваційних технологій, заступників директорів ЗЗСО тощо.

Заняття проведено з метою підвищення професійної компетентності працівників методичних служб області різних рівнів, формування креативних навичок педагога наступного десятиліття.

У роботі взяли участь понад 30 освітян з міст: Добропілля, Лимана, Мирнограда, Краматорська, Костянтинівки, Покровська, Селидового, Торецька та Великоновосілківського, Костянтинівського, Мангушського, Покровського, Слов’янського районів, а також Черкаської, Іллінівської, Миколаївської, Соледарської, Сіверська ОТГ.

Завідувач відділу координації роботи методичних служб Донецького ОБЛІППО Гладкова Г. В. привітала учасників обласної творчої лабораторії, ознайомила з можливостями STEM як сучасного освітнього тренду, розглянула впровадження методичних рішень STEM-освіти в освітній процес як реалізацію інтеграційного підходу в навчанні, а також вимоги до створення сучасного STEM-уроку.

Фільчакова Т. В., методист відділу координації роботи методичних служб Донецького ОБЛІППО, розкрила актуальність розвитку креативності як однієї з важливих складових навичок 21 століття.

Також було презентовано досвід переможців обласної виставки новаторських освітніх практик «Сучасні тренди в освіті», кластери «STEM-освіта» та «Компетентнісне навчання» 2019 року. Лук’яненко А. М., учитель інформатики Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 16 Краматорської міської ради Донецької області, презентував методичне забезпечення курсу з 3-D друку, Черкашина Л. М., учитель математики НВК «Гришинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ДНЗ», розповіла, як створити креативний урок математики, показавши STEM-урок «Під кутом до горизонту». Прокопенко Л. М., учитель англійської мови Райгородоцької ЗОШ Слов’янської районної ради Донецької області, здійснювала разом з учасниками креативні дослідження на уроках англійської мови.

Використання цифрової лабораторії «Ейнштейн» як засобу для створення креативного уроку презентував Ракитянський С. О., учитель біології Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 Слов’янської міської ради Донецької області.

Під час практичної роботи учасники змоделювали інтегрований урок через артефакт шляхом суміщення програм з метою створення STEM-проєктів для основної та старшої шкіл. Крім того, педагоги самі долучилися до цікавого і креативного STEM-світу, створивши «балансуючого» птаха.

З натхненням і великою кількістю ідей учасники налаштувались на подальшу кропітку, але цікаву роботу зі створення креативного уроку для Нової української школи.

З матеріалами заходу можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1Ug5Yh_Ja54ofsH92VuMXwrN8_lKQNqu2?usp=sharing

Всі фото...