У Донецькій області в закладах освіти впроваджено дистанційне навчання

З метою забезпечення неперервності освітнього процесу, якісного виконання навчальних планів освітніх програм закладів освіти в період призупинення навчального процесу, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», листа Міністерства освіти і науки України №1/9-154 від 11 березня 2020 року, у період з 12 березня по 3 квітня 2020 року в Донецькій області в закладах освіти запроваджена дистанційна форма навчання.

Задля висвітлення питань нормативно-правової бази дистанційної освіти 12 березня відділом дистанційного навчання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти для освітян області було проведено перше заняття у формі вебінару на тему «Упровадження елементів дистанційного навчання в ЗЗСО Донецької області». До активної роботи долучилися понад 150 учасників, які отримали вичерпні відповіді на питання щодо інструментів впровадження дистанційного навчання в ЗЗСО. Крім цього, було наголошено на важливих аспектах нормативної бази та надані практичні рекомендації щодо організації дистанційного навчання під час карантину.

Для методичних служб області були проведені інструктивні наради щодо забезпечення належного методичного супроводу педагогічних працівників з питань організації дистанційної освіти, створення онлайн-уроків, використання електронних підручників, відеоматеріалів тощо.

Від сьогодні (16 березня) заклади освіти та учні мають можливість на платформі дистанційної освіти Донецької області скористатися єдиною системою для навчання – Відкритою онлайн-школою, яка забезпечує швидке створення, поширення контенту та завдань для організації освітнього процесу в дистанційному форматі. Платформа дозволяє вчителеві відстежувати персональну роботу кожного учня, оцінювати її, надавати рекомендації тощо.

Для слухачів курсів, які наразі проходять підвищення кваліфікації в Донецькому ОБЛІППО, навчання також відбуватиметься за дистанційною формою на порталі https://ippo.dn.ua/index.php/dystantsiine-navchannia/dystantsiina-osvita-doroslykh

Дбайте про власне здоров’я та зберігайте обачливість!