Про впровадження дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти Донецької області

Відповідно до листа ДОН ОДА 01-24/572/0/160 від 13.03.2020 «Про організацію дистанційного навчання закладах загальної середньої освіти Донецької області» відділ ЗНО та моніторингу якості освіти Донецького ОБЛІППО щотижня аналізує звіти методичних служб щодо організації дистанційного навчання в закладах освіти області.

Згідно з даними, які надають методичні служби області, у закладах освіти вже організовано дистанційне навчання, учні залучені до активної роботи під керівництвом учителів, виконують практичні завдання. Педагоги здійснюють постійний моніторинг рівня засвоєння знань, тримають зв’язок з учнями задля пояснення навчального матеріалу та координації діяльності.

Найпопулярнішими для організації дистанційного навчання в школах області є сервіси Google (Classroom, Диск, Форми, Blogger та ін.), сервіси Microsoft Office 365, LMS (learning management system, СДО, наприклад Moodle). Також використовуються віртуальна школа «Ранок», ЗНО-онлайн на сайті osvita.ua, телеуроки з підготовки до ЗНО (телеканал «Київ», «Рада»), підготовка до ЗНО «Be smart», освітній проєкт «На урок», підготовка до ЗНО на сайті «Український ерудит», платформа «Всеосвіта», портал «Доступна освіта», ресурс «Нова школа», курси для учнів на платформі EdEra, завдання на ресурсах learningapps, padlet, edufuture, система дистанційного навчання та тестування onlinetestpad. Учителі проводять уроки через Skypе, а також зворотний зв’язок отримують через електронну пошту, мобільні додатки Telegram, Viber, Messenger.