Директори інклюзивно-ресурсних центрів Донецької області обговорили нагальні питання діяльності ІРЦ

20 травня для директорів інклюзивно-ресурсних центрів Донецької області відбулась онлайн-нарада «Про підготовку та надання поточної щомісячної інформації з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів». Організатори – Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. До роботи долучилися 37 осіб.

Увагу акцентовано на діяльності інклюзивно-ресурсних центрів в умовах карантину та після його завершення, зокрема на використанні дистанційних технологій у роботі фахівців ІРЦ. Учасники отримали роз’яснення щодо складання аналітичної інформації з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за відповідною гугл-формою.

Керівників ІРЦ націлено на те, що з метою забезпечення вчасного зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів дошкільної та загальної середньої освіти після припинення карантину необхідно в найкоротший термін організувати проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, забезпечивши обстеження дітей, які мають розпочати здобуття дошкільної і початкової освіти у 2020/2021 н. р. Наголошено на необхідності інформування батьків щодо можливості дистанційного подання документів для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини через автоматизовану систему роботи інклюзивно-ресурсних центрів (https://ircentr.gov.ua/), а також на поширенні цієї інформації фахівцями ІРЦ через вебсайти та інші комунікаційні засоби.

Окремо проаналізовані умови проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини після припинення карантину, що має здійснюватись із дотриманням усіх протиепідеміологічних вимог.

Також учасники отримали рекомендації щодо інформування батьків (інших законних представників) дитини, педагогічних працівників про графік роботи інклюзивно-ресурсного центру в період карантину.