25 червня відбудеться ЗНО з математики

За повідомленням Українського центру оцінювання якості освіти (https://testportal.gov.ua/mathem/) зовнішнє незалежне оцінювання з математики відбудеться 25 червня.

Український і регіональні центри оцінювання просять учасників ЗНО бути максимально відповідальними, дотримуватися рекомендацій медиків, правил соціального дистанціювання, не забувати, що безпека – спільна справа.

З 04 червня 2020 року на інформаційних сторінках https://zno.testportal.com.ua/info/login учасників ЗНО розміщено запрошення-перепустки, у яких зазначені адреси пунктів проведення ЗНО. Нагадуємо, що запрошення-перепустку потрібно роздрукувати самостійно. У запрошенні буде вказана адреса пункту проведення ЗНО. Радимо завчасно ознайомитися з маршрутами доїзду та не запізнюватися на тестування.

Мережа пунктів проведення ЗНО Донецької та Луганської областей на червень – липень 2020 року з маршрутами доїзду: https://test.dn.ua/wp-content/uploads/2020/06/merezja_doyizdu20.xlsx 

На виконання рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні ЗНО, для уникнення скупчень біля входу та дотримання умов безпеки скореговано час, відведений на процедуру допуску учнів, а саме допуск у 2020 році буде розпочинатися о 09.50. Також у запрошеннях учасників буде зазначено проміжок часу, протягом якого їм рекомендовано з’явитися на пункт. Допуск, як і раніше, завершується о 10.50. Перегляньте відео «ЗНО-2020: безпечні умови, зрозумілі процедури» https://youtu.be/fgXc4wVDxSg з інструкціями, як поводитись на пункті тестування.

Про зовнішнє незалежне оцінювання з математики

Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2020 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з математики  визначено  Програмою  https://testportal.gov.ua/progmath/ зовнішнього незалежного оцінювання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм із математики для загальноосвітніх навчальних закладів.

Сертифікаційна робота з математики налічує  35 завдань різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (20 завдань), на встановлення відповідності (4 завдання), відкритої форми з короткою (8 завдань) та розгорнутою (3 завдання) відповіддю.

Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з математики за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці http://testportal.gov.ua/sertificatmath/ сертифікаційної роботи) та Критеріїв http://testportal.gov.ua/evaluationmath/ оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року, які вибрали математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1–30, 33, 34.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики буде оголошено до 17 липня.