Освітяни Донеччини готуються до відзначення Дня Конституції України

28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла Конституцію України, де було закріплено правові основи незалежної Української держави, її суверенітет і територіальну цілісність. Прийняття Конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

24.06.2020День Конституції 1

Згідно зі статтею 161 Основного закону, день його прийняття є державним святом – Днем Конституції України.

Відповідно до регіонального плану заходів із відзначення Дня Конституції України в Донецькій області в закладах освіти мають бути проведені такі заходи:

  • вивішування Державного Прапора України на будівлях закладів освіти області;
  • залучення педагогічних працівників закладів освіти (на добровільній основі) до церемоній покладання квітів до пам’ятників і пам’ятних знаків видатним діячам українського державотворення в населених пунктах області;
  • розміщення на офіційних сайтах, блогах, ФБ-сторінках закладів освіти інформаційних матеріалів до Дня Конституції України.

На допомогу організаторам національно-патріотичного виховання працівниками відділу національного виховання ОБЛІППО створено Google Сайт «28 червня – День Конституції України».

24.06.2020скрин сайт

На сторінках цього ресурсу розміщено історію розвитку конституціоналізму в Україні від Конституції Пилипа Орлика 1710 року до сьогодення: https://cutt.ly/Ku4aiqe. За допомогою сайту учні закладів загальної середньої освіти можуть більш детально дізнатися про:

- конституційне право на освіту,  що конкретизується в Законі України «Про повну загальну середню освіту» (набув чинності 18 березня 2020 року);

- конституційне право на повагу до гідності людини (реалізувати його у стінах закладу освіти допоможе Порядок реагування на випадки булінгу (цькування), затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2019 року № 1646).

Ця інформація опублікована на сторінці сайту «Твої права в закладі освіти».

Перевірити свої знання з історії конституціоналізму в Україні та конституційних прав і свобод людини та громадянина можна за допомогою онлайн-гри «Хто хоче стати мільйонером?».

24.06.2020Скрин онлайн гра

Також відділом суспільних дисциплін ОБЛІППО для вчителів історії, правознавства, курсу «Громадянська освіта» запропоновано проведення вебквесту «Положення Конституції України: правовий вимір людини і громадянина».