6 та 7 липня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов

За повідомленням Українського центру оцінювання якості освіти (https://testportal.gov.ua) 6 липня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з німецької, французької та іспанської мов, а 7 липня – з англійської мови.

На інформаційних сторінках https://zno.testportal.com.ua/info/login учасників ЗНО розміщено запрошення-перепустки, у яких зазначені адреси пунктів проведення ЗНО та проміжок часу, протягом якого учасникові ЗНО рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску.

Мережа пунктів проведення ЗНО Донецької та Луганської областей на червень-липень 2020 року з маршрутами доїзду: https://test.dn.ua/wp-content/uploads/2020/06/merezja_doyizdu20.xlsx 

Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2020 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати іноземну  мову як третій предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з іноземних мов  визначено Програмою  http://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2016/12/Programa_2020_inozemni.pdf зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з іноземних мов для закладів загальної середньої освіти.

Сертифікаційна робота з іноземної мови налічує 59 завдань різних форм та складається з чотирьох частин: «Розуміння мови на слух (аудіювання)» (16 завдань), «Читання» (22 завдання), «Використання мови» (20 завдань) і «Письмо» (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови за шкалою 100-200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, яка подана в Характеристиці сертифікаційної роботи  та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Характеристики сертифікаційної роботи:

Критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю:

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100-200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100-200 балів. Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року, які вибрали іноземну мову для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1-12 балів. Для тих, хто вивчав іноземну мову на стандартному рівні, у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1-16 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», № 17-32 частини «Читання», №39-43,  №49-53 частини «Використання мови» та № 59 частини «Письмо».  Для тих, хто вивчав іноземну мову на профільному рівні, використовуватиметься тестовий бал, отриманий за виконання усіх завдань тесту.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов буде оголошено до 25 липня.