28 липня – День хрещення Київської Русі – України

Щороку 28 липня в Україні відзначається День хрещення Русі-України. Відзначення цього державного свята було офіційно встановлено Указом Президента України № 668 від 25 липня 2008 року та присвячено до дня пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської держави.

У цей день ми згадуємо про велике значення християнських традицій в історії українського народу. Перш за все, прийняття християнства стало надійним ґрунтом для створення могутньої централізованої держави – Київської Русі – України. До кінця 80-х років X ст. Русь була слабоконсолідованою, поліцентричною державою, що зберігала єдність і форму завдяки мечам великокнязівської дружини. Одночасне проведення князем Володимиром Великим адміністративної та релігійної реформ якісно змінило ситуацію. Було зламано сепаратизм місцевих князів. Християнське єдинобожжя стало ідеологічним підґрунтям для утвердження єдиновладдя київського князя як основи політичної моделі управління Київської держави, найбільшої в середньовічної Європі.

Прийняття християнства сприяло зростанню міжнародного авторитету Київської держави. Хрещення Русі та одруження на сестрі візантійського імператора Анні ввело Володимира у коло християнської сім'ї європейських правителів. З того часу великий князь київський став повноцінним суб'єктом міжнародного права.

Християнство заклало якісно нові підвалини в культурній сфері життя Київської Русі - України, сприяло розвиткові писемності, літератури, архітектури та мистецтва. Під впливом християнства відбулася докорінна зміна світобачення населення Київської держави: пом'якшилися стосунки між людьми, зник звичай родової помсти, поліпшилося ставлення до нужденних, вдів, сиріт.

До Дня хрещення Русі – України відділом суспільних дисциплін Донецького ОБЛІППО записано відеопривітання: https://youtu.be/z9IiQ0WeZkk.

Ми бажаємо освітянам Донеччини плідної роботи з утвердження нетлінних духовних цінностей любові до ближніх, добра й справедливості!

 

Хрещення ОК