Про вебінар «Організація відзначення Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України в закладах освіти Донецької області»

18 серпня 2020 року працівниками відділу національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено інструктивно-методичний вебінар «Організація відзначення Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України  в закладах освіти Донецької області» за участю 123 методистів, заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників закладів загальної середньої освіти регіону.

Метою заходу було надання науково-методичної допомоги педагогічним працівникам закладів освіти щодо організації заходів, спрямованих на:

- утвердження в дітей та учнівської молоді почуття гордості за свою державу;

- вшанування багатовікової історії українського державотворення та державної символіки незалежної України;

- засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

На початку вебінару Андрій Павлович Дубяга, завідувач відділу національного виховання Донецького ОБЛІППО, ознайомив учасників заходу з нормативно-правовою базою відзначення Дня Незалежності України, а саме:

- Постанова Верховної Ради України від 20 лютого 1992 року № 2143-ХII «Про День незалежності України» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2143-12#Text);

- Указ Президента України від 23 серпня 2004 року № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/987/2004#Text);

- Указ Президента України від 12 серпня 2020 року №318/2020 «Про відзначення 29-ї річниці незалежності України» (www.president.gov.ua › decrees);

- Лист Першого заступника Керівника Офісу Президента України  С. Трофімова від 14.08.2020 № 04-01/1791 (https://drive.google.com/file/d/11cAE8mkmURYJRsm9d0Jc1TZcH_CH_p73/view?usp=sharing).

Увагу учасників вебінару зосереджено на питаннях використання державної символіки під час відзначення Дня Державного Прапора України (обов’язкове вивішування Державного Прапора України на будівлях закладів освіти); залученні педагогів та учнів на добровільних засадах до участі в церемоніях покладання квітів до пам’ятників і пам’ятних знаків, місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, загиблих учасників Революції гідності, учасників Операції об’єднаних сил, Антитерористичної операції. Також А. П. Дубяга наголосив на важливості дотримання вимог законодавства щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 під час проведення тематичних культурно-мистецьких, медійних, виставкових заходів, передбачених Указом Президента України «Про відзначення 29-ї річниці незалежності України».

Рибалка Людмила Дмитрівна, методист відділу національного виховання, розповіла про інформаційні матеріали до Дня Незалежності України і Дня Державного Прапора України, підготовлені Українським інститутом пам’яті (https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/informaciyni-materialy-do-dnya-nezalezhnosti-ukrayiny-i-dnya-derzhavnogo-prapora-ukrayiny). У рекомендаціях УІНП одним із ключових повідомлень у 2020 році визначено віддання належної шани «державним діячам, які у переломні 1990-й і 1991-й забезпечили законодавчо та політично мирний, безкровний і цивілізований перехід від мертвої радянської імперії до нової свободної України». Ця теза була покладена в основу матеріалів головної сторінки Google  сайту  «Вітаємо з Днем Незалежності України!» (https://sites.google.com/view/24-08-2020/), що створено працівниками ІППО на допомогу педагогічним працівникам області – організаторам національно-патріотичного виховання.

За допомогою допоміжних сторінок Google сайту «Вітаємо з Днем Незалежності України!» діти та учнівська молодь Донеччини зможуть поглибити свої знання про державні символи України; природні та історико-культурні пам’ятки України; видатних діячів минулого, життя яких є яскравим прикладом любові до рідної землі та співвітчизників.

Також на сторінках сайту розміщено посилання на онлайн-вікторини:

Зазначимо, що проведення онлайн-вікторин, вебквестів, ігор-відеоподорожей «Знавці української державності», «Крокуємо сторінками історії Батьківщини», «Україна унікальна», «З Днем народження, країно!» передбачено Регіональним планом заходів із підготовки та відзначення в Донецькій області Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України у 2020 році. Отже, пропонуємо педагогам області розміщувати на сайтах, блогах, сторінках у соціальних мережах посилання на зазначені онлайн-вікторини, заохочувати учнів до участі в них.

Згідно з Регіональним планом заходів із підготовки та відзначення в Донецькій області Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України у 2020 році в закладах освіти мають пройти челенджі (хештег #ВітаємоУкраїно!), зокрема поетичні челенджі «Барви українського слова»; музичні челенджі «Одна калина за вікном, одна родина за столом…»; челенджі соціальної спрямованості «Гордий бути українцем». Питання організації челенджів висвітлила у своєму виступі Олена Валеріївна Золотар, методист відділу національного виховання ІППО. Вона нагадала, що в молодіжному середовищі челенджі набули великої популярності завдяки принципу, покладеному в основу: «Я зміг отаке, а ти зможеш?». Тому, за думкою психологині Ірини Старовойт, челенджі перетворилися на складову конкурентоздатності і самоствердження. Крім розважальних розповсюджено челенджі соціальної спрямованості. Наприклад, в Україні люди жертвували кошти на армію, на лікування дітей та на іншу благодійність.

Шановні освітяни Донеччини! У серпні 2020 року ми розпочинаємо челендж #ВітаємоУкраїно! та пропонуємо вашій увазі музичне відеопривітання працівників ІППО «Добрий ранок, Україно!»:  https://youtu.be/kk85rnQElnw.

Для тих, хто через особливості відеозустрічей Google Meet не зміг узяти участь у вебінарі, пропонуємо передивитися його відеозапис: https://youtu.be/6LgF83RVSXs (частина 1), https://youtu.be/e6o19f1KfSw  (частина 2).

Усі нормативно-правові акти, інформаційні матеріали та ін. щодо відзначення Дня Державного Прапора України, Дня Незалежності України розміщено у блозі відділу національного виховання ІППО: https://yuvil2017.blogspot.com/2020/01/2020_24.html