Про відкриття на Донеччині тренінгових центрів для освітян

За ініціативи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за підтримки департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації за участі заступника голови облдержадміністрації Юлії Костюніної 25 серпня на базі освітніх закладів м. Краматорська відбулося урочисте відкриття трьох тренінгових центрів:

  1. «Освіта для всіх: практика інклюзії»;
  2. Центр забезпечення наступності між дошкільною і початковою освітою в контексті реалізації концепції НУШ «Злагода»;
  3. «Пізнаю-відчуваю-навчаюся» Школи – лабораторії «Імплементація положень НУШ в умовах спеціальної школи».

Центри створено з метою забезпечення науково-методичного супроводу педагогів на шляху формування професійних компетентностей у форматі підвищення кваліфікації та міжкурсових заходів.

Під час відкриття тренінгового центру «Освіта для всіх: практика інклюзії» та зали ЛФК (лікувальна фізкультура) «Кімната аеробних тренувань», які працюватимуть на базі Краматорської загальноосвітньої санаторної школи-інтернаті І-ІІ ступенів № 10, Юлія Костюніна підкреслила, що функціонування такого центру є важливим кроком на шляху формування високого рівня професійної компетентності педагога в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Директор департаменту освіти і науки Тетяна Сідашева наголосила, що центр є дуже корисним осередком для педагогічної спільноти, яка впроваджує інклюзивне навчання на Донеччині. Присутніх ознайомлено з куточками для проведення корекційних практико-орієнтованих вправ із дітьми з різними нозологіями та методичним інструментарієм.

Основний вектор діяльності тренінгового центру «Злагода», який функціонує на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, є організаційно-методичний супровід реалізації принципу наступності між початковими ланками освіти на інноваційних засадах. У фокусі уваги педагогів, які навчатимуться в тренінговому центрі, буде пошук шляхів для забезпечення кожній дитині перед вступом до школи мінімального освітнього ядра та створення передумов для її адаптації до нового соціального середовища з урахуванням сучасних критеріїв, форм і методів підготовки до школи. Викладачами та тренерами тренінгового центру будуть провідні фахівці галузі – науковці й практики як регіону, так і України.

Під час урочистого відкриття центру «Пізнаю-відчуваю-навчаюся» Школи – лабораторії «Імплементація положень НУШ в умовах спеціальної школи» наголошено, що серед головних завдань центру — апробація інноваційних технологій НУШ в умовах спеціального закладу освіти, підвищення рівня майстерності педагогічних працівників. Центр, який співпрацюватиме з Краматорською спеціальної загальноосвітньою школою-інтернатом І-ІІ ступенів № 18 Донецької обласної ради (директор Тяжлова Вікторія Володимирівна), отримав дидактичне та технічне обладнання для реалізації завдань усіх освітніх галузей Державного стандарту початкової освіти.

Створення тренінгових центрів дозволить готувати фахівців нової генерації, здатних ефективно впроваджувати реформи в освітньому просторі.