Освітній воркшоп «Безпечна та Дружня до Дитини школа: моделювання підходу трансформації шкіл у контексті реформи системи освіти України»

25.08.2020 р. у межах проведення XІ Міжнародної виставки  «Сучасні заклади освіти» та  виставки освіти за кордоном «World Edu» Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти було проведено в онлайн-форматі освітній воркшоп «Безпечна та Дружня до Дитини школа: моделювання підходу трансформації шкіл у контексті реформи системи освіти України».

Мета заходу: висвітлити особливості впровадження ідеї «Безпечна і дружня до дитини школа» як ключової для успішної стратегії розвитку закладів освіти, пошуку внутрішніх ресурсів та зовнішньої підтримки для їх руху вперед.

Освітній вокршоп було організовано для науковців, працівників закладів післядипломної освіти, керівників управлінь та відділів освіти, методичних служб, закладів освіти, батьки, громадськості.

Модерувала дискусію Поуль Валентина, завідувач кафедри психології та розвитку особистості Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат психологічних наук, регіональний координатор пілотного проєкту «Безпечна та дружня до дитини школа» в Донецькій області.

До обговорення було запрошено Пономаренко Володимира, керівника проєкту «Безпечна та дружня до дитини школа», голову ГО «Здоров’я через освіту».

Знімок екрана 11

У ході роботи висвітлювалися питання:

  • Ключові ідеї та інструменти концептуальної рамки «Безпечна та дружня до дитини школа» (БДДШ) у контексті Нової української школи.
  • Управлінські рішення у процесі створення захисного та сприятливого для здоров'я і навчання фізичного середовища: реагування на нові виклики життя, пошук можливостей.
  • Створення інклюзивного освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти в межах реалізації проєкту «Безпечна і дружня до дітей школа.
  • Ефективне самоврядування: управління та партнерство в навчанні дітей і дорослих на засадах компетентнісного підходу.
  • Роль учнівської молоді у формуванні життєвих компетенцій у процесі моделювання концепції «Безпечна та дружня до дитини школа».
  • Висвітлення кращих практик моделювання концепції «Безпечна та дружня до дитини школа» було здійснено керівниками пілотних закладів Донецької області, а саме Добропільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Добропільської районної ради Донецької області Литовченко Світланою, закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 20 військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Черкащенко Іриною, комунального закладу «Билбасівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» Слов'янської районної ради Мелешко Лілією.

Знімок екрана 174

Ознайомитися з ходом онлайн освітнього воркшопу можна за посиланням https://youtu.be/XhnGgpls1kQ та його матеріалами – https://cutt.ly/xfsij8F

Міністерством освіти та науки України представлено РЕКОМЕНДАЦІЇ «10 КРОКІВ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ «БЕЗПЕЧНА І ДРУЖНЯ ДО ДИТИНИ ШКОЛА» та підготовлено ЛИСТ від 14 серпня 2020 р. № 1/9-436 «ПРО СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ І ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ)»

З аналітичними матеріалами щодо впровадження підходу «Безпечна та дружня до дитини  школа» можна ознайомитися на Порталі превентивної освіти.

Бажаємо всім успішного початку нового навчального року в безпечних, комфортних та дружніх до дітей закладах освіти!

Переглянути фоторепортаж...