Відбулась Серпнева конференція освітян Донеччини

26 серпня у форматі відкритої онлайн-дискусії за участі голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, представників департаменту охорони здоров'я Донецької ОДА, управління Державної служби якості освіти у Донецькій області, Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти департаментом освіти і науки проведено Серпневу конференцію «Старт нового навчального року: готовність закладів освіти Донеччини». Ця зустріч зібрала разом усіх педагогічних працівників області та управлінців.

У ході роботи розглянуті основні здобутки та перспективи розвитку освітньої галузі Донеччини з урахуванням викликів сьогодення. Окремо проаналізовані результати впровадження дистанційного навчання в регіоні. Крім цього, акцентовано на рекомендаціях МОЗ щодо організації освітнього процесу в умовах карантину. Не залишилося поза увагою питання викликів і перспектив дистанційної освіти Донеччини, зокрема створення центру цифрової освіти, який забезпечуватиме стабільну роботу і постійне оновлення платформ дистанційного навчання в області з метою ефективного впровадження ІКТ-технологій.

Під час панельних дискусій увагу учасників зосереджено на розвитку інклюзивної освіти в Донецькій області, реорганізації методичних служб, формуванні ефективної мережі в умовах децентралізації, оновленні змісту освіти дорослих. Розглянуто питання використання коштів субвенцій для створення умов навчання та забезпечення якості освіти в нових реаліях.

Окремо висвітлено інформацію щодо реформування професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та нагальних питань організації діяльності закладів позашкільної освіти області.

Як підсумок визначено стратегічні пріоритети розвитку освіти області, шляхи їх реалізації. Педагогічну спільноту спрямовано до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства, держави, регіону на засадах європейських вимірів якості освіти.

Відео: Серпнева конференція освітян Донеччини