Семінар-практикум про автоматизацію бібліотечних процесів та інтеграцію інформаційних технологій

4 травня 2017 року, згідно з планом Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, на базі Краматорської дитячої бібліотеки «Книжчин дім» відбувся семінар-практикум за темою «Автоматизація бібліотечних процесів та інтеграція інформаційних технологій у систему роботи шкільних бібліотек», метою якого було ознайомити учасників заходу із сучасними тенденціями розвитку бібліотечної справи, пріоритетними напрямками впровадження автоматизованих бібліотечних систем та інтеграції інформаційних технологій у процес роботи шкільних бібліотек.

У семінарі брали участь працівники інформаційно-бібліотечного відділу Донецького облІППО, методисти з бібліотечних фондів, керівники МО бібліотекарів і бібліотекарі ЗНЗ, ПНЗ.

Учасників семінару привітала директор Краматорської дитячої бібліотеки «Книжчин дім» Бахман Г. Л.

Завідувач відділу інформаційно-бібліотечного відділу Донецького облІППО Скібіна О. О. охарактеризувала сучасний стан і перспективи розвитку АІБС в Україні та зазначила, що автоматизація бібліотечних процесів і створення користувачам можливостей доступу до інформації за допомогою різноманітних новітніх форм є однією з нагальних проблем бібліотек у сучасному суспільстві.

Ткаченко Г. М., методист інформаційно-бібліотечного відділу Донецького облІППО, ознайомила учасників семінару з чинними бібліотечно-інформаційними системами та можливостями створення повнотекстових БД (електронних бібліотек) із використанням можливостей АІБС; надала технічну характеристику програм автоматизації бібліотечних процесів, що застосовуються в бібліотеках України – «ALEPH», «MARK-SQL», ІРБІС, LIBER MEDIA, «УФД/Бібліотека» тощо.

Практичну частину семінару розпочала Якименко Н. І., провідний бібліотекар-бібліограф Краматорської дитячої бібліотеки «Книжчин дім», яка ознайомила з системою побудови та роботи АІБС ІРБІС, що використовується в бібліотеках м. Краматорська та є найбільш поширеною в Україні. Так само було презентовано власну програму статистичного бібліотечного обліку в СУБД Microsoft Access.

Досвід упровадження інноваційного освітнього проекту «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо» представила Шкурко С. А., методист з бібліотечних фондів відділу освіти Мирноградської міської ради, а завідувач бібліотеки Краматорської ЗОШ № 11 Шакалова У. О. розповіла про автоматизацію основних бібліотечних процесів за допомогою АІБС «УФД/Бібліотека».

Учасники семінару жваво обговорювали проблеми та перспективи системи корпоративної каталогізації в Україні та дійшли висновку, що зміни в бібліотеці – вимога сучасної освіти, а проблема вибору автоматизованої бібліотечної програми рано чи пізно постане перед кожною бібліотекою.

Безумовно, створення електронних і цифрових бібліотек вирішує низку важливих питань у сучасних соціальних комунікаціях: ліквідація інформаційної нерівності; сприяння організації освітніх процесів та безперервного навчання; сприяння збереженню Пам’яті Світу.

Організатори й учасники семінару-практикуму щиро дякують Краматорській дитячій бібліотеці «Книжчин дім» за дружній прийом і плідну співпрацю.

Дивитись фоторепортаж...