Семінар з підготовки екскурсоводів «Кожен має право знати свої права»

4 – 5 травня 2017 року на базі Краматорської української гімназії Краматорської міської ради Донецької області відбувся семінар-тренінг, метою якого була підготовка кращих учнів-правознавців навчального закладу до проведення екскурсій за матеріалами мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права».

Мандрівна освітня виставка «Кожен має право знати свої права» та методичний посібник для роботи з нею були розпрацьовані у 2011 році громадською організацією – членом Української Гельсінської спілки з прав людини (http://helsinki.org.ua/) MART (http://mart-ngo.org.ua/ua ) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (http://www.irf.ua/i) із використанням матеріалів експертів і в межах плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» (http://edu.helsinki.org.ua/) як один із кроків реагування на необхідність системного підходу до вивчення прав людини. Це дає можливість використовувати зазначені матеріали як допоміжні для навчання, стимулювання дискусії навколо проблем прав людини.

ГО «МART» – незалежна неполітична неприбуткова організація, що бачить своїм завданням розвиток громадянського суспільства, навчання та просвітництво у сфері прав людини, моніторинг дотримання прав людини, відстоювання суспільних інтересів із використанням механізмів захисту прав людини.

25 стендів виставки містять висловлювання відомих діячів і молодих активістів, які відстоюють права людини, фотографії й малюнки, відомості про історичні факти, цитати з документів і рішень міжнародних органів із захисту прав людини й багато іншого, що дозволяє створити широке поле для дискусії й отримати інформацію про права людини.

Виставка «Кожен має право знати свої права» особлива, оскільки екскурсії проводять молоді гіди – учні та учениці старших класів загальноосвітніх навчальних закладів, які пройшли спеціальне навчання за принципом «рівний – рівному». У м. Краматорську учасниками семінару-тренінгу стали 15 учнів 8, 10-х класів опорної школи – Краматорської української гімназії – та їхній наставник, учитель історії та правознавства Олег Анатолійович Савчук.

Із 10 по 19 травня 2017 року юні екскурсоводи отримають можливість застосувати знання та вміння, отримані на семінарі-тренінгу, під час проведення навчальних екскурсій для учнів 8, 10-х класів інших загальноосвітніх навчальних закладів Краматорської міської ради.

Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права» організовано програмою USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини в межах Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини». Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я й соціальний сектор.

Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.