Від гри – до знань: семінар для вчителів предметів духовно-морального спрямування в м. Покровську

11 травня 2017 року на базі навчально-виховного комплексу № 1 Покровської міської ради Донецької області відбувся семінар-практикум «Використання ігрових методів навчання як засіб духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді». У заході взяли участь методисти управлінь (відділів) освіти, які опікуються духовно-моральним вихованням дітей та учнівської молоді, учителі курсів духовно-морального виховання мм. Добропілля, Мирнограда, Покровська, Новогродівки, Селидового, Волноваського, Добропільського, Покровського та Мар`їнського районів (загальна кількість учасників – 62 особи). Організаторами заходу виступили методичне об’єднання вчителів курсів духовно-морального спрямування м. Покровська, Дитячий методичний центр християнської просвіти за підтримки благодійного фонду «Надія».

Під час заходу було презентовано практичний посібник «Від гри до знань» (авт. Новикова С. К., заступник директора Дитячого методичного центру християнської  просвіти м. Покровська), розрахований на тих, хто займається вихованням дітей та учнівської молоді, спираючись на духовно-моральні християнські традиції українського народу. Він містить розробки занять курсу «Основи християнської етики» із застосуванням моделі навчання у грі.

 Ігровий спосіб подачі інформації допомагає мотивувати учнів до її сприйняття, усвідомлення та подальшого застосування. Переконатися в цьому учасники семінару-практикуму змогли під час роботи ігрових майстерень «Пасхальний кошик», «Різдвяна історія». «Сімя в християнській традиції».

Методисти управлінь, відділів освіти міських рад, районних державних адміністрацій узяли участь у нараді, де обговорили організаційні та навчально-методичні аспекти підготовки до відзначення 500-річчя Реформації. Нагадуємо, що 17 жовтня 1517 року Мартин Лютер, доктор теології Віттенберзького університету (Німеччина), монах августинського ордену, започаткував цей рух за оновлення церкви, виступивши з 95 тезами проти індульгенцій.  За думкою багатьох науковців (істориків, релігієзнавців), теза Лютера про спасіння одною вірою сприяла становленню сучасного європейського суспільства, де особистість є по-справжньому вільною. Відзначення 500-річчя Реформації в Україні у 2017 році встановлено Указом Президента України від 26 серпня 2016 року № 357/2016. У Донецькій області діє регіональний план заходів, затверджений розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 14 грудня 2016 року № 1135 «Про підготовку та відзначення в Донецької області 500-річчя Реформації». Згідно з цим планом у загальноосвітніх навчальних закладах Донецької області впродовж квітня – травня 2017 року проводяться години спілкування, спрямовані на виховання толерантного ставлення до представників різних релігійних конфесій, за темами «Свобода совісті – свобода, гарантована Конституцією України», «Релігійна толерантність – основа демократичного суспільства». З метою підвищення якості підготовки виховних заходів, усвідомлення педагогами та учнями вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій у розвиток релігійної, культурної та соціальної сфери України учасники семінару отримали методичні матеріали, розроблені відділом суспільних дисциплін Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, педагогами-новаторами області. Ознайомитися з ними можна за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/0B_jEJJK8aZl0STdzVlc1eWlTbkE?usp=sharing.

Висловлюємо щиру подяку адміністрації НВК № 1 м. Покровська за сприяння в проведенні заходу.

Учасники семінару-практикуму так само обговорили питання, що будуть вирішуватися на І Всеукраїнському зїзді педагогів із предметів духовно-морального спрямування у м. Острозі 23-25 червня 2017 року:

- проблеми духовно-морального виховання;

- перспективи духовно-морального виховання в контексті Концепції Нової української школи;

- інтеграція матеріалів духовно-морального спрямування в процес викладання загальноосвітніх дисциплін;

- механізми упровадження предметів духовно-морального спрямування в ДНЗ, ЗНЗ Донецької області;

- статус учителя предметів духовно-морального спрямування;

- організація духовно-морального виховання в позаурочний час;

- засоби духовно-морального виховання, зокрема навчально-методичне забезпечення викладання курсів духовно-морального спрямування.

Якщо у відвідувачів сайту є бажання висловити свої думки з приводу зазначених питань, пропонуємо надіслати їх до 23 травня 2017 року на електронну адресу ribalka@ippo.dn.ua .

Дивитись фоторепортаж...