День вишиванки – свято національної єдності

Одягнімо вишиванки, друже,

Хай побачить українців світ —

Молодих, відважних, дужих,

У єднанні на сто тисяч літ.

Василь Дерій.


День вишиванки – свято національної єдності, що покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та об’єднати українців. Основна мета заходу – це збереження  та популяризація українських цінностей. Вишиванка – символ, що єднає громадян нашої держави незалежно від мови, якою ми спілкуємося, віросповідання чи політичиних поглядів.

Споконвіку вишиванка для українців була не просто одягом, а оберегом – символом здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті.

Уже стало традицією щороку третього четверга травня відзначати День вишиванки. Чому саме цей день? Із кількох причин. Головна – аби свято відбувалося в будень, як і зародилося в будень. Адже воно проводиться не заради параду чи вихідного, не свято заради свята, це акція, яка доводить, що вишиванка – органічна частина повсякденного життя українців і її можна одягати на роботу чи на заняття в школі чи університеті. Крім того, уже встановлюється тепла весняна погода, коли вишиванку можна носити без верхнього одягу.

Науково-педагогічні працівники Донецького облІППО цього дня так само виявили свою громадянську позицію, патріотичні почуття, єдність із духовними надбаннями предків, долучившись до свята. Не лише в приміщенні інституту, а й на лекційно-практичних заняттях колеги вітали один одного зі святом, демонструючи вишиті узори на сорочках. Усі відчували себе великою, дружною українською родиною, здатною подолати будь-які життєві виклики, долучившись до загальнонаціональної справи: виховати покоління, яке цінує й розуміє свою історію і традиції, а отже, може бути єдиним і будувати майбутнє, адже тільки свідомі нації стають сильними й успішними.

Шановні освітяни Донеччини! Долучаймося до загальнонаціонального флешмобу, одягнімо 2018 року, третього четверга (17 травня) на роботу чи навчання національний український вишитий одяг, адже йдеться про вираження своїх національної та громадянської позиції, культурної освіченості та духовної свідомості.

Дивитись фоторепортаж...