Чергове заняття Онлайн-університету «Все про здоров’я»

Сильніший за всіх той, хто володіє собою

Луцій Анней Сенека

 

17 травня 2017 року відповідно до плану роботи Донецького облІППО відбулося чергове заняття Онлайн-університету «Все про здоров’я» з теми «Емоційна грамотність як чинник особистісного зростання учасників освітнього простору».

Емоції відіграють надзвичайно важливу роль у житті кожної людини, оскільки допомагають їй сприймати дійсність і реагувати на все, що відбувається довкола. Чим більше розвинена емоційна сфера особистості, тим краще людина «вбудована» в соціум, тим плідніші, багатші її стосунки з оточуючими, вища задоволеність життям у цілому. Проблема розвитку емоційного інтелекту особистості нині стає дедалі актуальнішою як у теоретичному, так і прикладному аспектах. У межах традиційного Онлайн-університету «Все про здоров’я» обговорювалися ці складні, але такі важливі питання.

Стешенко Богдан Володимирович, викладач кафедри менеджменту освіти Донецького облІППО, окреслив основні науково-теоретичні підходи до визначення поняття «емоційний інтелект», розкрив його складові та загальне значення для різних сфер життя сучасної людини, розвінчав існуючі в суспільстві міфи про емоційну сферу та познайомив із законами емоцій.

Основним месечем доповіді Заріцького Олексія Олексійовича, завідувача відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Донецького облІППО, була теза, що емоційна грамотність – це емоційний інтелект, який знаходиться в серці. Навчання емоційної грамотності є прямим та ефективним засобом відновлення контакту зі своїми почуттями та їх силою, особливо силою любові. Одночасно з доповідачем учасники мали змогу оцінити власний рівень емоційної усвідомленості за шкалою Клода Штайнера та опрацювати кроки формування емоційної грамотності.

Особливості дошкільного віку з точки зору сензитивності щодо розвитку емоційної сфери дошкільників охарактеризувала Наталя Володимирівна Міщенко, методист відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Донецького облІППО. Вона не тільки розкрила теоретичні аспекти означеного питання, але й надала дієвий практичний інструментарій щодо розвитку емоцій дошкільників.

Для тих, хто з певних причини не зміг долучитися до вебінару, є можливість його перегляду в записі за посиланням: https://youtu.be/6e4rzB-g_vM