«І кожен фініш – це, по суті, старт»: підсумкове заняття обласної творчої групи філологів-україністів

19 листопада 2020 року в дистанційному форматі відбулося підсумкове заняття обласної творчої групи, яка в складі 13 філологів-україністів та 2 методистів відділу української мови та літератури Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти протягом пів року працювала над розробленням електронного посібника «Навчаємося релаксуючи, або Інструментарій біоадекватних уроків української мови та літератури». Цей творчий продукт має на меті стати помічником для вчителів у впровадженні біоадекватної технології на уроках української мови в 5-6 класах та літератури в 5-11 класах. Так само його можуть застосовувати й учні, зокрема під час віддаленого навчання.  

Упродовж дня учасники групи ознайомилися з відеопрезентацією посібника, підготовленою керівницею групи Тетяною Поповою, методисткою відділу української мови та літератури Донецького ОБЛІППО. Під час виступу педагогиня  представила структуру цього засобу навчання, зміст, що становить 47 релаксаційних текстів та образонів до них. Тетяна Попова відзначила особливості посібника: 3-D формат (текстовий, звуковий та візуальний режими); відповідність обкладинки сутності біоадекватного навчання; зручність у використанні завдяки створеним гіперпокликанням, що дозволяють легко переходити від змісту до потрібної теми й так само повертатися зі сторінки до змісту; основне призначення – сприяти формуванню двопівкульного (цілісного) мислення учнів, яке допомагає бути їм стресостійкими, духовно багатими, гармонійними особистостями.

Схвальні відгуки надійшли й від рецензенток посібника. Анна-Марія Богосвятська, завідувачка кафедри гуманітарної освіти Львівського ОБЛІППО, кандидатка філологічних наук, наголосила на якісно створених образах-символах, актуальності такого електронного видання, яке сформатоване з використанням онлайн-інструментів, що робить його мультимедійним, зручним у застосуванні, доступним. Світлана Каплунова, учитель НВК «Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» Добропільської міської ради, вважає, що пропонований електронний навчально-методичний посібник  «Навчаємося релаксуючи, або Інструментарій біоадекватних уроків української мови та літератури» гідний високої оцінки як оригінальна та творча робота, яка плекає розумовий і емоційний інтелект у всіх учасників освітнього процесу.

Підбиваючи підсумки роботи в групі, учасники зустрілися в зумі. Вони  висловили свої думки стосовно творчого процесу та результату роботи, окреслили перспективи, а саме: 2020 року створити електронний навчально-методичний посібник щодо впровадження біоадекватних уроків української мови для учнів 7-9 класів. Тож недаремно геніальна Ліна Костенко зазначила, що «кожен фініш – це, по суті, старт!».

Усі учасники обласної творчої групи отримають сертифікати.