Триває реалізація проєкту «Створення регіонального координаційного центру логістики професійно-технічної освіти»

17 грудня на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в межах проєкту «Створення регіонального координаційного центру логістики професійно-технічної освіти» у Донецькій області в очно-дистанційному форматі відбулась друга фокус-група з проблемних питань взаємодії. Серед ключових питань — напрями щодо підготовки спеціалістів для галузі машинобудування та виробництва кераміки. Захід об’єднав понад 30 учасників: спеціалістів департаменту освіти та науки Донецької ОДА, експертів галузей, партнерів проєкту, представників ГО, закладів П(ПТ)О, промислових підприємств та фізичних осіб-підприємців регіону.

17.12 1

У ході зустрічі розглянуто низку питань. Зокрема, форми співпраці навчальних закладів з органами місцевого самоврядування та існуючі форми зв’язку з потенційними роботодавцями. Обговорювалось важливе для роботодавців питання підготовки універсальних фахівців, які б були кваліфікованими за кількома спеціальностями. У зв’язку з чим наголошено на необхідності консолідованої роботи над новими навчальними програмами як з боку освітян, так і з боку представників бізнесу.

Цікавим виявився досвід промислових підприємств та виробників художньої кераміки з працевлаштування випускників та профорієнтаційної роботи.

Нагадаємо, що проєкт «Створення регіонального координаційного центру логістики професійно-технічної освіти» у Донецькій області реалізовується ГО «Збалансований розвиток – Схід» у партнерстві з Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Донецькою торгово-промисловою палатою, Донецьким обласним центром зайнятості, Державною освітньою установою «Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

17. 12 2