Реалізація проєкту «Створення регіонального координаційного центру логістики професійно-технічної освіти» у дії

У межах проєкту «Створення регіонального координаційного центру логістики професійно-технічної освіти» у Донецькій 24 грудня на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти області в очно-дистанційному форматі відбулась чергова фокус-група з проблемних питань взаємодії. Цього разу у фокусі уваги — напрями щодо підготовки спеціалістів: кухарів, кондитерів, офіціантів. Захід об’єднав близько 30 учасників: спеціалістів департаменту освіти та науки Донецької ОДА, експертів галузей, партнерів проєкту, представників ГО, закладів П(ПТ)О, бізнес-структур регіону.

У ході зустрічі виокремлено низку проблемних питань, розв’язання яких відбуватиметься надалі в межах круглих столів. Наголошено на необхідності налагодження співпраці навчальних закладів із потенційними роботодавцями, сумісній роботі над розробленням навчальних програм. Представники бізнес-структур акцентували увагу на окремих компетентностях, якими мають володіти випускники задля успішного працевлаштування. Також обговорювалися питання підготовки спеціалістів для підприємств туристичного кластеру, необхідності відкриття нових спеціальностей: менеджери, адміністратори, садівники, покоївки.

Учасники фокус-групи звернулися до спеціалістів регіонального координаційного центру логістики професійно-технічної освіти з проханням активно долучитися до питань комунікації між закладами професійно-технічної освіти та роботодавцями.

Нагадаємо, що проєкт «Створення регіонального координаційного центру логістики професійно-технічної освіти» у Донецькій області реалізовується ГО «Збалансований розвиток – Схід» у партнерстві з Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Донецькою торгово-промисловою палатою, Донецьким обласним центром зайнятості, Державною освітньою установою «Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.