Науково-практичний семінар щодо впровадження хмаро-орієнтованого навчального середовища

У четвер, 26 січня, на базі Начально-виховного комплексу № 1 м. Покровська відбувся обласний науково-практичний семінар «Впровадження хмаро-орієнтованого навчального середовища в роботу загальноосвітніх навчальних закладів Донецької області».

Мета заходу – висвітлення актуальних питань щодо впровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів.

Основою для проведення семінару стала велика підготовча робота, що здійснювалася в дистанційному режимі для навчальних закладів Донецької області, які виявили зацікавленість у впровадженні хмарних сервісів. На виконання «Дорожньої карти» – застосування хмарних сервісів у навчально-виховний процес, запроваджений в Україні тьюторами НВК № 1, були надані інструкції з таких питань:

  • розгортання хмари в Оffice 365;
  • придбання домену;
  • реєстрації вчителів та учнів.

Логічним продовженням цієї роботи став науково-практичний семінар, у роботі якого взяли участь 2 методисти, 1 директор, 8 заступників директорів з навчально-виховної роботи, 14 учителів загальноосвітніх навчальних закладів Донеччини.

Учасників семінару привітали Пилипчук Олена Анатоліївна, завідувач відділу інформаційних технологій Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Воронцова Анастасія Сергіївна, методист міського методичного кабінету відділу освіти Покровської міської ради, які наголосили на актуальності впровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів області.

Досвідом своєї роботи щодо використання хмарних сервісів із присутніми поділилися педагоги НВК № 1: Воротинцева Л.І., директор, Пономаренко О.О., заступник директора з навчально-виховної роботи, Лойко О.В., учитель фізики, Шуминська В.О., учитель географії. Згодом для учасників семінару були проведені практичні заняття по секціях, де всі мали змогу створити сайт у власній хмарі, а також блокнот для класу, який виявився чудовим інструментом для навчання й отримання зворотного зв’язку від учнів.

Рефлексією семінару стали створення хмари вражень та заключне відео від шкільної телестудії Sweet People Media, яке було несподіваним сюрпризом для учасників семінару.

https://tagul.com/3mypx1jpwf5u/word-cloud-2#_=_ - хмарина вражень
https://www.youtube.com/watch?v=tHQPKe9UFo8 - посилання на відео