До Дня Героїв Небесної Сотні проведено засідання обласного круглого столу «Формуємо національну ідентичність»

18 лютого 2021 року на вебплатформі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося засідання № 2 обласного круглого столу «Формуємо національну ідентичність» за участю 64 освітян. Під час заходу учасники обговорили події новітньої історії України як прояв найвищої жертовності  заради свободи.

Засідання розпочалося з вітального слова Адам Анни Володимирівни, начальнику відділу у Донецькій області Міністерства у справах ветеранів України.

Олександр Володимирович Кондратенко, доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти Донецького ОБЛІППО, кандидат історичних наук, розповів про участь представників Донецької області у протестних акціях доби Революції Гідності, зокрема, про загибель Героя України Дмитра Чернявського під час мітингу за єдність України в Донецьку 13 березня 2014 року.

Катерина Володимирівна Гусейнова, представниця Опорного закладу «Світлівська загальноосвітня школа I-III ступенів Добропільської міської ради Донецької області», присвятила свій виступ випускнику закладу освіти Герою України Володимиру Наумову.

Про Героя України Сергія Бондарева, випускника Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 Краматорської міської ради Донецької області, розповіла Ольга Юріївна Романенко, заступник директора з виховної роботи цього закладу освіти.

Зі спогадами рідних і друзів про Героя України Івана Пантелєєва ознайомила присутніх Наталія Анатоліївна Рябко, учитель історії Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 з профільним навчанням Краматорської міської ради Донецької області.

У своєму виступі Ганна Іванівна Соколова, учитель Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Черкаської селищної ради Слов’янського району Донецької області, нагадала про обставини життя та загибелі Героя України Володимира Рибака.

 Особливий інтерес учасників круглого столу викликали спогади безпосередніх учасників подій:

-  Анатолія Васильовича Володіна, головного спеціаліста відділу у Донецькій області Міністерства у справах ветеранів України, учасника Революції Гідності, зокрема протистояння 18-21 лютого 2014 року в Києві;

представника штабу ООС, учасника спротиву окупації АР Крим наприкінці лютого – у березні 2014 року.

Дмитро Білько, культуролог, куратор виставки «Ген непокори…», нагадав про традиції боротьби українського народу за свободу, про участь у ній представників Донеччини – видатних діячів Української революції 1917-1921 рр. братів Шаповалів, дисидентів Івана Дзюбу та Олексу Тихого, шахтарів-страйкарів 1989-1991 рр.

Андрій Павлович Дубяга, завідувач відділу національного виховання Донецького ОБЛІППО, проаналізував вплив подій 2014 року на формування національного світогляду українців.

У виступі Людмили Дмитрівни Рибалки, методиста відділів національного виховання, суспільних дисциплін Донецького ОБЛІППО, було наведено посилання на методичні рекомендації щодо проведення тематичних інформаційно-просвітницьких заходів – Уроків звитяги, Уроків демократії та виховних  годин «Свобода та відповідальність», «Свобода від чи свобода для». Зокрема, говорилося про перспективи використання під час виховних заходів документів ініціативної групи «Першого грудня». У «Слові про свободу та відповідальність» (2016 р.) її учасники, осмислюючи події Революції Гідності та її наслідки, писали: «Прагнення свободи – це не раціональний розрахунок, а глибока внутрішня мотивація. Кожен, хто пережив несвободу, знає, що з цієї потреби розпочинається усвідомлення власної гідності. Це те, що дозволяє нам подолати розпач, розчарування і спокусу перекласти відповідальність на іншого».

Усі фото.

Відеозапис засідання № 2: https://youtu.be/trZoNiRGslU

Презентації до виступів: https://cutt.ly/mk6VUy4

Анкета для зворотного зв’язку (заповнення анкети обов’язково для отримання сертифікатів): https://forms.gle/iiNhRBBWBfSNmNnL7