Про перебіг обласного навчально-методичного семінару «Медіаграмотність і професійний імідж сучасного педагога»

19 лютого 2021 року у вебпросторі Донецького ОБЛІППО проведений обласний навчально-методичний семінар «Медіаграмотність і професійний імідж cучасного педагога». Онлайн-зустріч педагогів Донеччини відбулась у межах реалізації проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси, а також у межах Всеукраїнського експериментального проєкту «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику». Захід об’єднав 85 освітян із різних куточків регіону.

Захід розпочався з вітального слова Ігоря Ціка, завідувача кафедри суспільно-гуманітарної освіти Донецького ОБЛІППО, кандидата педагогічних наук, відповідального виконавця експерименту по Донецькій області, який наголосив на важливості низки таких зустрічей, бо їх мета – сприяти розвитку ефективної та сталої моделі інтеграції навичок критичного сприйняття інформації в навчально-виховний процес в умовах освітніх інновацій.  Долучилась до привітань та ознайомила учасників із планом заходу Лілія Хмарна, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти, координатор проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» від Донецького ОБЛІППО.

Наталія Запішна, регіональний координатор проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» у Донецькій області, наголосила на актуальності формування загальних принципів щодо становлення професійного іміджу педагога через формування ІМГ та КСІ та спонукала педагогів інтегрувати основи інфо-медійної грамотності у шкільні предмети, користуючись дидактичними матеріалами проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Акцентувала увагу на необхідності опанування педагогами способів формування у здобувачів освіти навичок критичного сприйняття інформації та усвідомлення ними цінності високоякісної інформації в контексті шкільної освіти Тетяна Строй, виконавча директорка ГО «Донецький прес-клуб». Людмила Гаврілова, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і практики початкової освіти, звернула увагу учасників заходу на сучасні напрями наукових досліджень у галузі медіаграмотності в Україні.

Практично спрямована частина семінару висвітлювала наступні питання. Ірина Святченко, директор КУ «Маріупольський центр професійного розвитку педагогічних працівників Маріупольської міської ради», акцентувала увагу на необхідності ефективного впровадження основ інфо-медійної грамотності в умовах модернізації змісту освіти. Свої перші кроки з реалізації проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» висвітлили педагоги НВК № 1 Покровської міської ради: Антоніна Хмарна, заступник директора з НВР, учитель мистецтва навчально-виховного комплексу № 1 Покровської міської ради, Тетяна Мордвінова, учитель історії навчально-виховного комплексу № 1 Покровської міської ради, Ірина Зініч, учитель української мови та літератури навчально-виховного комплексу № 1 Покровської міської ради. Тетяна Іванова, учитель української мови та літератури Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Краматорської міської ради, презентувала досвід роботи з сучасними медіа. Альона Жукова-Якубчак, учитель української мови та літератури Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради, звернула увагу на важливість формування  медіаграмотності в учасників освітнього процесу на уроках української мови та літератури. Формування інформаційної культури на уроках української мови та літератури (з досвіду роботи педагогів ЗОШ № 18, учасників проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність») учасникам семінару представила Євгенія Овсянникова, учитель української мови та літератури Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 імені Дмитра Чернявського Бахмутської міської ради. Тетяна Шкуринська, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель української мови та літератури КЗ «Маріупольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 63 Маріупольської міської ради Донецької області», звернула увагу на можливість ефективного розвитку soft skills (м'які/гнучкі навички – комплекс неспеціалізованих, надпрофесійних навичок, які відповідають за успішну участь у робочому процесі, високу продуктивність) шляхом інтеграції медіаграмотності в освітній процес.

Онлайн-зустріч надала можливість освітянам області обмінятись порадами для подальшого розвитку медіаосвіти та ефективного впровадження ІМГ в умовах освітніх інновацій.

Насамкінець організатори подякували всім учасникам і гостям за теплу атмосферу, що панувала на семінарі, відзначили спікерів сертифікатами.

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти й кафедра суспільно-гуманітарної освіти доєднується до усіх побажань і висловлює щиру подяку учасникам заходу.

З матеріалами заходу можна ознайомитись за покликанням: https://bit.ly/3ukDjKa

Запис заходу https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3SZR-Ujb-Bb_7ZzpcQzbLqvEUkuyk12Tsi3Cv8TlO807cuBm71TdBWBhg&v=2P4-S0NasY4&feature=youtu.be

Фото.