Філологи-україністи Донеччини – за віртуальним круглим столом професійного зростання

19 лютого 2020 року відділом української мови та літератури Донецького обласного ІППО організовано круглий стіл із теми «Шляхи вдосконалення мовної освіти в Новій українській школі: цифровізація навчання, підготовка до ЗНО, робота з обдарованими дітьми». Участь у дистанційному заході взяли близько 100 педагогів, причому не тільки вчителі закладів загальної середньої освіти, але й викладачі професійно-технічних закладів, оскільки порушені проблеми є спільними для філологічної спільноти.

Привітала учасників завідувач відділу української мови та літератури Донецького обласного ІППО, заслужений учитель України Тетяна Сергіївна Байдаченко, окресливши напрями організаційно-методичного супроводу реалізації мовної освіти в І півріччі 2021 року.

Із 2021 року формат зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури оновлено. Ці новації висвітлила Вікторія Григорівна Яременко, методист Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти.

Викладачка української мови та літератури Олександрівського професійного аграрного ліцею Віталіна Вікторівна Козієва поділилася секретами мотивації учнів в умовах дистанційного навчання, презентувала авторські ідеї розвитку пізнавального інтересу здобувачів освіти.

У 2020-2021 році всеукраїнський конкурс «Учитель року» проходить зокрема і в номінації «Українська мова та література». Член обласного журі Олена Олександрівна Царюк, учитель української мови та літератури комунального закладу «Маріупольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 66», представила аналіз творчих здобутків учасників ІІ етапу конкурсу.

Як оновити методи і форми роботи з обдарованими дітьми, розповіла Марина Володимирівна Сичевська-Дегтярьова, завідувач відділу організаційно-методичного супроводу розвитку обдарованості Донецького ОБЛІППО. Вона презентувала також учасникам круглого столу деякі творчі родзинки дистанційного навчання.

Бачення проблеми з іншого боку представила Вікторія Іванівна Баркар, викладач української мови та літератури Державного навчального закладу «Білицький професійний ліцей».

Філологи-україністи дійшли висновку, що спільний шлях професійного спілкування й розвитку буде плідним і сонячним.

Звертаємо увагу колег, що запис вебінару опубліковано на сайті відділу української мови та літератури https://viddilukrfilolog.wix site.com/nova-mova

Усі фото.