Старт проекту «Садочок – простір дружній до дитини» в Донецькій області

Із січня 2017 року в Донецькій області стартував проект «Садочок – простір дружній до дитини» для педагогів дошкільних навчальних закладів, що є складовою проекту «Створення безпечного та інклюзивного середовища в дошкільних навчальних закладах у східних областях України».

Партнери проекту Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» та Представництво Дитячого фонду Організації Об’єднаних націй (ЮНІСЕФ) у м. Краматорську презентували проект для методистів методичних служб області та керівників базових навчальних закладів області. На установчому інформаційно-методичному семінарі «Впровадження проекту “Садочок – простір дружній до дитини” Юлією Михайлівною Найдою, загальним координатором проекту Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» у п’яти областіх України (Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській) було розкрито його вплив на підвищення рівня знань та навичок співробітників дитячих садочків, обізнаності батьків із важливістю різних складових раннього розвитку дітей та поліпшенню діалогу між батьківською громадою, вихователями та адміністрацією дитячих садочків. Загальна мета цієї діяльності – посилити загальну життєздатність суспільства.

Поуль Валентиною Станіславівною, координатором проекту в Донецькій області, представлено програму проекту, яким охоплено 212 дошкільних навчальних закладів області. Протягом січня-лютого поточного року на низці дводенних навчально-практичних семінарів 680 педагогів пройдуть навчання з розбудови життєвих навичок вихователів дитячих садків та батьків для створення емоційно безпечного й комфортного інклюзивного середовища для особистісного розвитку дітей-дошкільників. Дванадцять підготовлених консультатнів-тренерів проведуть комплексне навчання методистів, вихователів та психологів дошкільних навчальних закладів. Із лютого по березень 2017 року відбудеться серія наставницьких візитів-зустрічей із підготовленими педагогами.

Упровадження проекту «Садочок – простір дружній до дитини» дозволить забезпечити умови для створення спільноти дітей, у якій один одного поважають і цінують, панують позитивне ставлення до індивідуальних особливостей кожної дитини та атмосфера взаємної підтримки.

Дивитись фоторепортаж...