Юні астрономи Донеччини взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіаді з астрономії.

21 лютого 2017 року в Краматорську, Покровську і Маріуполі зібралися справжні шанувальники астрономії – учасники ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіаді.

Метою проведення III (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії є стимулювання інтересу учнів до астрономії і пов’язаних із нею наук, виявлення та розвиток в учнів творчих здібностей до науково-дослідницької діяльності, активізація всіх форм позакласної та позашкільної роботи з учнями; заохочення викладачів до роботи з метою поліпшення, збагачення та розширення астрономічної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах та охоплення більшої кількості дітей; відбір найбільш талановитих учнів до підготовки та участі в ІV Всеукраїнському етапі.

У місті Краматорську школярів гостинно приймала Донбаська державна машинобудівна академія.

 До учасників олімпіади зі словами підтримки та побажаннями натхнення, творчих успіхів звернулися методист відділу природничих дисциплін Донецького облІППО Ліфарь Сергій Володимирович та методист міського методичного кабінету відділу освіти Краматорської міської ради Петренко Світлана Валентинівна.

Учнів західного регіону області приймала загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 міста Покровська. Методист відділу організаційно-методичнного супроводу розвитку обдарованості Донецького облІППО Шингоф Ірина Леонідівна та методист міського методичного кабінету відділу освіти Покровської міської ради  Соловйова Вікторія Вікторівна привітали школярів і побажали успіхів та перемоги.

Тепла атмосфера панувала так само й у Маріуполі. Із вітальним словом до учасників олімпіади звернулися старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького облІППО, кандидат біологічних наук Неминущий Валерій Григорович та методист міського Науково-методичного центру управління освіти Маріупольської міської ради Качалова Рита Геннадіївна. .

Протягом чотирьох годин учні виконували завдання, у яких мали показати знання з усіх основних розділів науки астрономії, основних закономірностей руху небесних тіл, оптичних явищ та інтегровані знання з фізикою та математикою.

Учні продемонстрували вміння аналізувати зміст задач, здатність до логічного їх розв’язування, навички обчислювання та оформлення результатів своїх умовиводів.

Олімпіада завершилася. Переможцям вона принесе радість від досягнутих результатів і натхнення вдосконалювати свої знання під час підготовки до участі в наступному Всеукраїнському етапі.

Оргкомітет та журі бажають усім учасникам нових звершень та перемог!

Дивитись фоторепортаж...