Круглий стіл «Досвід переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017»

Слід пам'ятати, що з досвіду ми повинні

витягти мудрість, що міститься в ньому.

І не більше.

                                                                                                                                  Марк Твен

                                                                                                                                                                     

У давнину звання «БІБЛІОТЕКАР» вважалося важливим і почесним. Його отримували лише обрані. У цій роботі важливу роль відіграють фахові вміння та навички бібліотекаря. У навчальних закладах нашої області працюють тільки справжні професіонали. Підтвердженням тому є конкурс «Шкільна бібліотека – 2017», у якому взяли участь творчі, ініціативні, надзвичайні особистості. Конкурс надав можливість проявити себе шкільним бібліотекарям і методистам із бібліотечних фондів, керівникам навчальних закладів, учителям. Це свідчить про те, що бібліотека – це середовище, яке об’єднує всіх учасників навчально-виховного процесу.

08 червня 2017 року на базі загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 1 м. Слов’янська Донецької області відбувся Круглий стіл за темою «Досвід переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017».

Учасників і гостей заходу привітала Меломедова Мирослава Геннадіївна, головний спеціаліст відділу нормативності та якості дошкільної, загальної середньої освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації, та нагородила дипломами переможців ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017».

Скібіна Ольга Олександрівна, завідувач інформаційно-бібліотечного відділу (ІБВ) Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, проаналізувала здобутки переможців Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека».

Ковальова Тетяна Георгіївна, методист ІБВ, ознайомила учасників Круглого столу з основними перевагами та недоліками конкурсних матеріалів, наданих для участі в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017».

Круглий стіл продовжили переможці ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека», які презентували свій досвід.

Про методичні родзинки, що використовуються під час роботи зі шкільними бібліотекарями м. Бахмута, розповіла Новикова Галина Леонідівна, методист з бібліотечних фондів ММК управління освіти Бахмутської міської ради, яка є переможцем у номінації «Сучасний методист: новий формат діяльності». Тема її досвіду – «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у роботі шкільної бібліотеки».

Маркіна Ірина Юріївна, бібліотекар Слов'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

№ 17, переможець у номінації «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей», працює над темою «Залучення дітей до читання: бібліотечні можливості й технології».

Бурцева Лариса Іванівна, завідувач бібліотеки Бахмутської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 1, працює за темою «Роль шкільної бібліотеки в національно-патріотичному вихованні молоді». Лариса Іванівна є переможцем у номінації «Бібліотека – виховний простір навчального закладу».

 «Упровадження в роботу шкільної бібліотеки інноваційних форм і методів залучення учнів до книги та читання» є темою досвіду Ломако Анжеліки Костянтинівни, завідувача бібліотеки Лиманського НВК «Гімназія - ЗОШ І ступеня», яка стала переможцем у номінації «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу».

У круглому столі взяли участь бібліотекарі, які стали переможцями ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017» і обласного конкурсу «Віртуальні виставки: феєрія знахідок».

Філіппенко Олена Борисівна, бібліотекар Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 Добропільської міської ради, є переможцем у номінаціях «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей» (конкурс «Шкільна бібліотека – 2017») та

«Славетне ім’я – славетне життя» (конкурс «Віртуальні виставки: феєрія знахідок»).

Тема її доповіді: «Віртуальна виставка як новий інформаційний продукт».

У номінаціях «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу» (конкурс «Шкільна бібліотека – 2017») та «Тема за вибором учасника» (конкурс «Віртуальні виставки: феєрія знахідок») переможцем стала Бубликова Людмила Леонідівна, бібліотекар Добропільського НВК «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 3–дошкільний навчальний заклад», яка поділилася досвідом за темою «Бібліотека НВК: збереження традицій і розвиток інновацій».

У межах Круглого столу відбулося нагородження переможців обласного конкурсу «Віртуальні виставки: феєрія знахідок».

Бажаємо всім учасникам заходу здоров’я, щастя, благополуччя, успіхів, а ще – твердості духу, стійкості, енергії й оптимізму, взаєморозуміння.

Дивитись фоторепортаж...