Тиждень японської мови та культури в літніх мовних таборах Донеччини

Відповідно до Указу Президента України від 17 січня 2017 року № 01-00291-02/01 «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні» та з метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України до Японії, департаментом освіти і науки облдержадміністрації спільно з Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти розроблений регіональний план заходів, спрямованих на активізацію вивчення японської мови та культури в Донецькій області.

Його реалізація розпочалася з проведення занять японською мовою в пришкільних мовних таборах. Із 12 по 16 червня поточного року студенти-волонтери  ІІІ курсу англо-японського відділення факультету іноземної філології Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди провели дні японської мови та культури в пришкільних мовних таборах міста Слов’янська, а саме: ЗОШ №9 (70 учасників); ЗОШ №4 (70 учасників); ЗОШ №15 (140 учасників); ЗОШ №12 (120 учасників); ЗОШ №8 (70 учасників).

Методичний супровід заходів здійснювали методисти відділу гуманітарної освіти Донецького облІППО Мочикіна М.В., Щербатюк В.С., Серебрякова Н.О. на чолі із завідувачем відділу Гарною С.Ю..

Під час зустрічей учні навчилися писати та вимовляти свої імена,  вітатися та прощатися японською мовою, познайомилися з найуживанішими японськими фразами та ієрогліфами. Надзвичайно креативно проходив процес складання хоку українською чи російською мовою та переклад власних доробків японською. Школярі із задоволенням створювали малюнки з мотивами японського живопису, переглядали японські мультфільми із субтитруванням українською та англійською мовами, розучували вірші та пісні японською мовою тощо.

Сподіваємося, що проведення іншомовних таборів із залученням студентів-волонтерів із різних куточків України стане доброю традицією на Донеччині!

Дивитись фоторепортаж...